Przygotuj skórę na letni urlop

Sezon urlopów już coraz bliżej. Jeśli planujesz spędzić urlop w miejscu gdzie Twoja skóra będzie narażona na działanie promieniowania słonecznego oraz innych czynników zewnętrznych to już warto pomyśleć o jej odpowiednim przygotowaniu. Zobacz, co należy zrobić zanim wybierzesz się na letni wypoczynek, aby po powrocie Twoja skóra wyglądało zdrowo i promiennie!

Portrait of happy young woman in swimsuit and beach hat

To co na pewno warto zrobić przed wystawienie skóry na słońce to delikatne złuszczenie zrogowaciałego naskórka. Pozwoli to na uzyskanie równomiernej opalenizny i natychmiastową poprawę wyglądu oraz lepsze wnikanie substancji aktywnych. Pamiętaj jednak, że intensywne złuszczanie nie jest zalecane przed wystawianie skóry na słońce, dlatego wybieraj produkty o delikatnej sile złuszczania lub enzymatyczne. Dobrym wyborem są również produkty myjące o właściwościach złuszczających. Zbyt intensywne złuszczenie może przyczynić się do powstania przebarwień skóry. Nasz typ to 1.6 Face Peeling z bergamotką marki Fridge by yDe.

Następnie zadbaj o dostarczenie skórze wszystkich niezbędnych składników, których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Pozwoli to na jej wzmocnienie i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Postaw na silnie odżywcze i rewitalizujące serum. Polecamy Rejuvenating Serum marki Beyond Organic. Mieszanka naturalnych olejów i składników aktywnych intensywnie nawilży skórę, odmłodzi i nada złocisty blask.

Zapewnij swojej skórze również odpowiednią dawkę nawilżenia. Działanie słońca będzie powodowało szybsze odwodnienie i przesuszenie naskórka. Warto, aby produkty posiadały składniki nie tylko nawilżające, ale również łagodzące i antyoksydacyjne. Tu doskonale sprawdzą się produkty na przykład na bazie aloesu. Jeśli jesteś posiadaczką skóry młodej wypróbuj Light Aloe Vera Cream marki Santaverde. Natomiast jeśli Twoja skóra wymaga pielęgnacji przeciwzmarszczkowej polecamy STEM CELLULAR Anti – Wrinkle Moistrurizer Juice Beauty, który powstał przy wykorzystaniu soków pozyskanych z owoców, dzięki czemu posiada wyjątkowe właściwości antyoksydacyjne.

Wymienione produkty to absolutne minimum, które należy włączyć do swojej pielęgnacji przed urlopem. Możesz je również stosować w trakcie wakacyjnego wyjazdu, nie zapominając o uzupełnieniu pielęgnacji o produkty promieniochronne.

Olga Miedzińska, Warsztat Piękna