Najlepsze naturalne produkty Tata Harper dla skóry tłustej.

Jeśli jesteś posiadaczką skóry tłustej to masz szczęście! Skóra tłusta nie jest pożądanym typem skóry przez większość kobiet. Wynika to z faktu nadmiernego świecenia się, zatykania ujść gruczołów łojowych i skłonności do powstawania wyprysków, ale skóra tłusta ma swoje zalety. Jedną z jej największych zalet jest to, że wydzielina gruczołów łojowych zwana sebum zapewnia skórze ochronę i odpowiednią dawkę witaminy E. Witamina E jest antyoksydantem, który spowalnia proces starzenia, chroni przed działaniem środowiska i słońca. Skóra tłusta jest również grubsza i odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych jak również lepiej znosi intensywne zabiegi kosmetyczne.

images

Prawidłowa pielęgnacja skóry tłustej powinna opierać się na utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgoci skóry, bez naruszenia jej naturalnej bariery naskórkowej. Kolejnym zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu wydzielania sebum. Poznaj produkty, które będą odpowiednie dla skóry tłustej oraz wskazówki dotyczące jej pielęgnacji.

  1. Myj twarz dwa razy dziennie. Jeśli chcesz unikać wysuszenia i naruszenia naturalnej bariery skóry unikaj produktów zawierających mydła i drażniące środki myjące. W tym przypadku doskonale sprawdzi się Purifying Cleasner, który oczyści ujścia gruczołów łojowych i usunie wszelkie zanieczyszczenia.
  2. Złuszczaj regularnie skórę, przynajmniej dwa razy w tygodniu w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka i oczyszczenia nadmiaru sebum z ujść gruczołów łojowych. W tym celu polecamy Resurfacing Mask. Enzymy z granatu zawarte w masce pozwalają na głębokie oczyszczenie porów, a francuska glinka zmniejsza ich widoczność i wspomaga detoksyfikację skóry. Nałóż cienką warstwę na skórę, zostaw maskę na 20-30 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.
  3. W celu odżywienia skóry polecam zastosowanie Rejuvenating Serum na całą twarz i szyję rano i wieczorem. Serum szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Serum skutecznie zapobiega przedwczesnemu procesowi starzenia.
  4. Do nawilżenia skóry polecamy krem o lekkiej konsystencji Rebuilding Moisturizer. Nałóż 1-2 pompki kremu na całą twarz i szyję. Krem doskonale nawilży skórę bez zbędnego jej obciążenia.
  5. W przypadku pielęgnacji okolicy oczu polecamy Restorative Eye Cream, który jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry. Produkt posiada lekką konsystencję i szybko się wchłania. Krem aplikuj na całą powierzchnię wokół oczu. To pozwoli na zapobiegnięcie zmarszczkom i obrzękom wokół oczu.
  6. Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji będzie Repleishing Nutrient Complex, który silnie odżywia i zapewnia zdrowy koloryt.

Olga Miedzińska, Warsztat Piękna