Kwas ferulowy – naturalny hit, który odmłodzi Twoją skórę.

Wiele z nas, nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji bez udziału kwasów. Przyczyna jest prosta – powszechnie wiadomo, że stanowią prawdziwe antidotum na problemy naszej skóry, takie jak trądzik, utrata elastyczności, przedwczesne starzenie się, nierównomierny koloryt. Kwas ferulowy to jeden z najnowszych kosmetycznych hitów i jednocześnie składnik, który możesz dołączyć do listy najlepszych dostępnych antyoksydantów.

Ferulic Acid – co to takiego?

Kwas ferulowy (kwas 4-hydroksy-3-metoksycynamonowy ) to substancja, która znajduje się w ścianach komórkowych roślin, gdzie pełni funkcję ochronną.  Kwas ferulowy jest pozyskiwany w sposób naturalny z liści oraz nasionach wielu roślin. Wysokie stężenia kwasu można znaleźć w ryżu, owsie, otrębach pszennych, a także w nasionach jabłek i pomarańczy.

Odmładzanie i ochrona słoneczna

Kwas ferulowy jest niesamowicie potężnym antyoksydantem, nałożony na skórę, spowalnia proces starzenia się, neutralizując działanie wolnych rodników. Jego wyjątkową cechą jest działanie przeciwsłoneczne oraz naprawcze. W tym zakresie, kwas ferulowy nie tylko odbija promienie słoneczne, ale także naprawia powstałe już szkody – stymulując naturalne, regeneracyjne funkcje naszej skóry. Co ważne, jest bezpieczny do stosowania latem.

Ferulic acid, działa synergetycznie z innymi antyoksydantami, takimi jak witamina C i E, wzmacniając ich właściwości oraz podtrzymując ich stabilność. Jeśli zauważyłaś u siebie oznaki starzenia się skóry, kwas ferulowy jest dobrym sposobem, aby spowolnić proces powstawania zmarszczek i przeciwdziałać utracie jędrności. Dotyczy to zarówno cer z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, jak i cer dojrzałych, z widocznymi już zmarszczkami oraz obniżoną elastycznością. Wiele kwasów dostępnych w kosmetyce nadmiernie podrażnia naszą skórę, co często dyskwalifikuje je w przypadku cer wrażliwych. Kwas ferulowy jest pod tym względem bardzo łagodny, nie ma właściwości mocno złuszczających czy drażniących skórę. Jeśli dodać do tego zdolność wspierania innych antyoksydantów, mamy pewność, że jest to substancja, którą warto wypróbować w domowej pielęgnacji  –  ciężko znaleźć jakiekolwiek minusy jego stosowania.

Kuracja naprawcza

Kwas ferulowy doskonale sprawdzi się, jako kuracja regenerująca dla osłabionej skóry – po zabiegach medycyny estetycznej czy stosowaniu kosmetyków z substancjami drażniącymi np. retinolem. Kwas ferulowy ma właściwości depigmentacyjne – kuracja z jego udziałem pomoże rozjaśnić powstałe na skórze przebarwienia posłoneczne. Dodatkowo, ferulic acid działa silnie przeciwzapalnie, stymulując barierę ochronną naszej skóry do uruchomienia procesu naprawczego.

Kwas ferulowy w serum

Kwas ferulowy nasilniej działa stosowany powierzchniowo na skórę – w kosmetykach, które pozostawiamy na niej na dłuższy czas, np. serum. Ze względu na jego właściwości wzmacniające działanie innych antyoksydantów, warto wybierać produkty, których formuła łączy kwas ferulowy z takimi składnikami jak witamina C i E, a także kwas hialuronowy. Takie połączenie znajdziesz w  Supreme C Serum Treatment  Nuori – skoncentrowanej kuracji z czystą witaminą C.  Serum zawiera 7.5 % stężenia czystej witaminy C, a specjalny mechanizm dozowania pozwala na połączenie jej  z serum dopiero na chwilę przed pierwszą aplikacją. Po naciśnięciu przycisku, proszek zostaje uwolniony, tworząc silną formułę, działającą we wspomnianej synergii składników. Serum Nuori posiada świeżą formułę, bez dodatku syntetycznych konserwantów. Między innymi dzięki zawartości kwasu ferulowego – witamina C pozostaje w nim stabilna, a jej działanie antyoksydacyjne oraz przeciwsłoneczne jest wzmocnione.

 

Justyna, Warsztat Piękna