Zielona alternatywa dla syntetycznych składników kosmetycznych.

Produkty Tata Harper powstają z wiary w to, że czysta, naturalna pielęgnacja może działać równie skutecznie, co pielęgnacja konwencjonalna. Współczesna biotechnologia z powodzeniem wykorzystuje siłę natury, w procesie tworzenia produktów wolnych od syntetyków. Nie musisz wybierać produktów pełnych chemicznych składników, aby zobaczyć oczekiwany efekt na swojej skórze. Kosmetyki Tata Harper pochodzą z roślin, a działają równie skutecznie.

Alfa – hydroksykwasy

Znajduje się w: Resurfacing Mask

Źródło: Kwasy AHA w produktach Tata Harper pochodzą z wielu naturalnych źródeł, takich jak: kwiat hibiskusa, ryż poddany fermentacji, kwasy owocowe czy kwasy cukrowe.

Co zapewnia: Kwasy AHA zapewniają delikatne, chemiczne złuszczanie, aby zapobiegać nadbudowie martwego naskórka na powierzchni naszej skóry. W efekcie cera wygląda młodziej, jest gładka i rozjaśniona.

Retinol

Znajduje się w: Replenishing Nutrient Complex

Źródło: Tata Harper stosuje olejek z dzikiej róży jako naturalny retinol, ze względu na jego wysoką zawartość witaminy A. Olejek z dzikiej róży zawiera także kwas retinowy, który jest pochodną witaminy A.

Co zapewnia: Retinol wspomaga redukcję widocznych oznak starzenia się skóry, utrzymując optymalne nawilżenie cery, wyrównując jej koloryt oraz wygładzając zmarszczki. Sprawia, że skóra wygląda zdrowo i jest naturalnie rozświetlona.

Kwas salicylowy

Znajduje się w: Clarifying Moisturizer

Źródło: Naturalny kwas salicylowy w produktach Tata Harper jest pozyskiwany z kory białej wierzby, wiązówki błotnej oraz golterii.

Co zapewnia: Roślinny kwas salicylowy delikatnie złuszcza naskórek, odsłaniając gładką, jaśniejszą skórę i wspomaga leczenie niedoskonałości.

Hyaluronic Acid

Znajduje się w: Moisturizing Mask, Repairative Moisturizer

Źródło: Tata Harper stosuje podwójny kwas hialuronowy (połączenie kwasu wielkocząsteczkowego i ultra- małocząsteczkowego). Kwas hialuronowy zastosowany w produktach marki pochodzi głównie ze słodkich ziemniaków i jest bio – kompatybilny.

Co zapewnia: Cząsteczki kwasu hialuronowego są z reguły zbyt duże by wniknąć w głąb skóry. Połączenie dwóch wielkości kwasu, daje efekt wypełnienia nawilżeniem oraz ujędrnienie cery.

Skwalan

Znajduje się w: Nourishing Oil Cleanser

Źródło: Tata Harper wykorzystuje naturalny skwalan, pochodzący z oliwek.

Co zapewnia: Skwalan ma pozytywny wpływ na utrzymanie odpowiedniej struktury wodno – lipidowej. Zapewnia skórze elastyczność, zapobiegając ucieczce wody.  Działa także nawilżająco i antyoksydacyjnie.

 

Justyna,Warsztat Piękna

Źródło: Tataharper