Jak hydroksykwasy odmładzają naszą cerę?

 

Hydroksykwasy to chemiczne eksfolianty, których głównym zadaniem jest usuwanie martwych komórek skóry z jej powierzchni, co zapewnia pożądany świetlistej cery oraz reguluje naturalny cykl odnowy. Hydroksykwasy, które można znaleźć w naszych produktach organicznych, są zawsze w 100% naturalne, nigdy syntetyczne.

Alfa hydroksykwasy to najlepiej działające kwasy redukujące oznaki starzenia się skóry, ponieważ ich działanie koncentruje się na efekcie, który jest widoczny na jej powierzchni. Oprócz złuszczania, kwasy AHA, stymulują produkcję kolagenu, zwiększając jędrność i elastyczność cery. Alfa hydroksykwasy zwiększają poziom glikozoaminoglikanów, dzięki czemu skóra staje się pogrubiona i miękka w dotyku. Kwasy AHA regulują także keratynizację, sprawiając, że skóra utrzymuje nawilżenie.

Brzmi zachęcająco, prawda?

Przejdźmy zatem do innego rodzaju kwasów AHA – Poli hydroksykwasów, które działają wolniej, małymi krokami upiększają naszą cerę, nie powodując jej irytacji i podrażnień. To wspaniała alternatywa dla peelingu chemicznego w przypadku skóry suchej i wrażliwej. Kwasy PHA wspierają produkcję kolagenu, wspomagają także odnowę bariery ochronnej skóry, chronią ją przed degradacją kolagenu i zapobiegają ucieczce nawilżenia.

W pielęgnacji przeciwstarzeniowej, zawsze szukamy sposobów, aby stymulować skórę do produkcji kolagenu – to właśnie on, w dużej mierze odpowiada za nasz młody wygląd. Kolagen występuje w wielu kosmetykach anti- aging, jednak najważniejsza jest produkcja naszego naturalnego kolagenu, a właśnie to zapewniają nam hydroksykwasy.

Tak jak kwasy AHA, Beta hydroksykwasy mają działanie eksfoliujące, „wymiatają” więc z naszej skóry martwe komórki. Kwasy BHA rozpuszczają się w tłuszczach, a także rozpuszczają tłuszcze, co oznacza, że z łatwością penetrują pory skóry tłustej, dogłębnie je oczyszczając. To wymarzone kwasy dla cery skłonnej do niedoskonałości, pozwalają na odblokowanie zanieczyszczonych porów i redukcję zaskórników.

Zawsze polecamy produkty z kwasami dla cery trądzikowej, delikatne formuły z kwasami naturalnymi, pozyskiwanymi między innymi z owoców w połączeniu z kojącymi ekstraktami roślinnym potrafią zdziałać cuda, upiększając cerę zmagającą się z niedoskonałościami.

Odkryj nową, zieloną maseczką Tata Harper z hydroksykwasami….

Justyna, Warsztat Piękna