Poznaj markę – Sister & Co. Skin Food

„Gdyby przed kilkoma laty ktoś mi powiedział, że wymienię wszystkie kosmetyki jakie posiadam na takie, które bardziej przypominają jedzenie niż krem nawilżający czy żel do mycia twarzy, nie uwierzyłabym.”

Sophie Thompson, założycielka Sister & Co była właśnie na wakacjach w Indiach, a na jej skórze nieustannie pojawiały się niedoskonałości. To problem, z którym nie mogła wygrać, względu na to, jakie kosmetyki stosowała.

„Lokalna sprzedawczyni doradziła mi mycie twarzy surowym olejem kokosowym, raz dziennie. Olej pochodził z  rodzinnej, domowej produkcji. O tym, że olej kokosowy dostarcza składników odżywczych wraz z pożywieniem wiedziałam już wcześniej. Jednak efekt jego stosowania na skórę przeszedł moje wszelkie oczekiwania – w krótkim czasie moja cera całkowicie się oczyściła.” Mimo wcześniejszego przekonania, że spróbowała już wszystkiego i w związku z tym sceptycznego podejścia do pielęgnacji naturalnej – olej kokosowy przekonał Sophie o swojej dobroczynnej sile.

Jednak po powrocie do Londynu, nie była w stanie znaleźć oleju kokosowego o takiej samej lekkości, wchłanialności i delikatnym aromacie – właściwości, które dawały tak niesamowitą efektywność działania indyjskiego oleju. Mimo przeszkód, postawiła sobie za cel odnaleźć olej o takiej samej skuteczności. Poszukiwania właściwego źródła i testowanie próbek zajęły jej kilka miesięcy. W końcu znalazła, jak sama mówi – olej idealny – dokładnie taki, jakiego szukała. „Tak powstał Sister & Co. Coconut Oil – nasz pierwszy autorski produkt. Tłoczony na zimno, na niewielkiej, organicznej farmie u wybrzeży Sri Lanki. To najwyższy stopień jakości surowego oleju kokosowego, jaki możesz wprowadzić do swojej rutyny pielęgnacyjnej.”

Sister & Co. Skin Food – prawdziwie naturalna pielęgnacja

„Naturalne składniki to moja pasja.” – mówi Sophie Thomson. W produktach Sister & Co. znajdziemy substancje, które są bogate w składniki odżywcze – w stanie surowym    i nierozcieńczonym, gdy witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe pozostają nienaruszone, aby leczyć naszą skórę. Na rynku kosmetycznym ciężko o prawdziwie naturalne produkty. Często zdarza się, że marki określające swoje produkty jako naturalne, „wzbogacają” ich formuły o chemiczne wypełniacze, konserwanty, syntetyczne substancje zapachowe – które nawet w niewielkich ilościach zagrażają integralności aktywnych składników naturalnych.

Wiedząc, że nie tylko ona wymaga uczciwych, naturalnych produktów do pielęgnacji skóry, Sophie zdecydowała się podążać za swoją pasją, porzuciła karierę prawnika i rozpoczęła pracę z chemikami kosmetycznymi nad rozwojem produktów Sister & Co. Skin Food. Jest to wyjątkowa kolekcja prawdziwie naturalnych produktów do pielęgnacji twarzy oraz ciała, wykonanych z najlepszych składników z całego świata. Sister & Co. stosuje szereg organicznych tłoczonych na zimno olejów roślinnych, surowych maseł orzechowych i mleka, cukrów, soli, glinek, wosków i czyste olejki eteryczne.

„Nie stosujemy żadnych chemicznych środków konserwujących ani wypełniaczy, syntetycznych substancji zapachowych ani żadnych toksyn, nawet w śladowej ilości. Nie chcemy sztucznie zmieniać tekstury, zapachu czy koloru naszych produktów. Nasze surowe, lub minimalnie przetworzone składniki, mogą pozostać tak samo silne, jak te, które znajdują się w naturze, u źródła.” – Sophie jest przekonana co do siły działania naturalnych składników. Dlatego, produkty Sister & Co powstają w cyklach produkcyjnych co 12 tygodni, a wszystkie kosmetyki z danej partii wprowadzane są od razu do sprzedaży, co oznacza, że ​​każdy produkt, z którym się spotkasz, posiada najwyższą możliwą skuteczność. Marka Sister & Co. popiera prawdę i przejrzystość w branży kosmetycznej. Jednocześnie deklarując,  że to, co widzisz w opisach produktów Sister & Co. Skin Food jest dokładnie tym, co znajduje się w środku. Uzyskując fantastyczne efekty dzięki naturalnej pielęgnacji skóry, nigdy już nie będziesz chciała wrócić do stosowania syntetycznych, obciążonych chemią produktów.

„Wszystkie nasze formuły są wyjątkowe. Stworzone przez nas, testowane na ludziach – nigdy na zwierzętach.”

Odkryj wyjątkową kolekcję naturalnych produktów do pielęgnacji skóry i ciała wykonanych z najlepszych składników z całego świata. Sercem tego asortymentu jest surowy, tłoczony na zimno olej kokosowy, który detoksykuje i głęboko odżywia.

 

Opracowanie: Justyna, Warsztat Piękna