Poznaj organiczną Farmę dla Urody Juice Beauty!

Od początku swojej działalności, marka Juice Beauty angażuje się we wspieranie rolnictwa organicznego, które ogranicza stosowanie syntetycznych pestycydów i nawozów, aby pozyskiwać składniki o najwyższym poziomie antyoksydantów dla produktów, które zapewniają doskonałe rezultaty, jednocześnie  chroniąc klientów, naszą planetę i zwierzęta od pozostałości pestycydów. Idąc o krok dalej, firma zakupiła zrównoważoną farmę znajdującą się w sercu Sonoma Wine Country w Healdsburg, w Kalifornii. Farma Juice Beauty będzie służyć pozyskiwaniu kluczowych składników do produkcji organicznych  formuł  kosmetyków marki.

„Nasza inicjatywa stworzenia Farmy dla Urody, pozwoli nam samodzielnie uprawiać organiczne składniki Juice Beauty oraz umożliwi  jeszcze silniejsze zaangażowanie  w produkcję naszych bogatych w antyoksydanty składników. Farma będzie służyć jako inspiracja dla przyszłych innowacji i dostarczania składników dla naszych produktów”, tłumaczy Karen Behnke, założycielka, Juice Beauty.

Nowa farma Juice Beauty jest już certyfikowana jako zrównoważona przez California Sustainable Winegrowing Alliance, a Juice Beauty podejmuje kolejny krok w kierunku przekształcenia terenu, aby uzyskać certyfikację California Certified Organic Farmers.

Farma dla urody Juice Beauty będzie pełnić rolę „laboratorium składników” firmy, a docelowo zapewni czyste składniki organiczne dla produktów Juice Beauty, aby osiągnąć najwyższy poziom antyoksydantów. Wszystko, co uprawia się na farmie Juice Beauty, będzie przeznaczone do celów produkcyjnych, konsumpcyjnych lub badawczych:

  • Winogrona: winnica produkuje obecnie od czterdziestu do pięćdziesięciu ton winogron rocznie. Juice Beauty stosuje bogate w resweratrol winogrona, sok winogronowy i winogronowe komórki macierzyste w swojej bestsellerowej linii pielęgnacyjnej Stem Cellular oraz w organicznych produktach do makijażu Phyto – Pigments.
  • Oliwki: Na farmie rośnie ponad 300 drzewek oliwnych, które zostaną wykorzystane do produkcji skwalanu i oliwy z oliwek dla intensywnego nawilżenia skóry w produktach Stem Cellular i Green Apple
  • Zielone jabłka: Zielone jabłka to główny składnik kolekcji rozjaśniających produktów Green Apple.
  • Słoneczniki: Słoneczniki z farmy będą wykorzystywane jaki substancje izolujące lipidy w ujędrniającej kolekcji kosmetyków Juice Beautys Signal Firming.
  • Święta Lilia i Wieczorny pierwiosnek: Nocne kwiaty, które są najbardziej aktywne właśnie nocą, zastosowane w kremie Juicy Beauty’s Stem Cellular Overnight Cream, rewitalizują i odmładzają powierzchnię skóry.

Farma znajduje się przy malowniczej drodze West Dry Creek Road w Healdsburg, w Kalifornii, jednej z najpiękniejszych wiejskich dróg na świecie, znanej z urokliwych butikowych winnic i popularnej rekreacyjnej trasy rowerowej. Healdsburg jest popularnym miejscem wśród smakoszy, których przyciągają lokalne restauracje gotujące na bazie wiejskich produktów. Wiele z tych lokali gastronomicznych znajduje się wzdłuż ulic przy Healdsburg Plaza, w tym piekarnie rzemieślnicze, lokalne winiarnie i restauracje z lokalnymi produktami pochodzącymi z okolicznych ogrodów i gospodarstw. Healdsburg jest otoczony przez jezioro Sonoma i rzekę Russian River, co sprawia, że jest również popularnym miejscem sportów wodnych. Kalifornijskie, wiejsko-nowoczesne gospodarstwo położone na terenie nieruchomości zostanie wyposażone w całkowicie zrównoważony sposób, przestrzegając ekologicznych wartości Juice Beauty, wykorzystując ekologiczne,  zrównoważone materiały. Wszystko to tworzy wyjątkowy koncept Farmy dla Urody.

„Każda kropla karmi twoją skórę – bez tanich lub niezdrowych wypełniaczy” – mówi Karen Behnke, opisując swoją misję zastąpienia standardowych składników kosmetycznych potężnie działającymi, organicznymi substancjami alternatywnymi. Oprócz utrzymywania certyfikatu USDA Organic, Juice Beauty działa według „niegodnej trzydziestki”, listy składników,  których nigdy nie użyje ze względu na ich potencjalną toksyczność. Zamiast tego chemicy Juice Beauty stosują  roślinne wyciągi i pigmenty, aby osiągać silne rezultaty pielęgnacyjne – a od teraz, część z nich będzie pochodzić z  ich własnego podwórka.

 

Opracowanie: Justyna Szymańska, Warsztat Piękna