Olej konopny – pielęgnacyjny hit dla każdego typu skóry.

Pochodzący z nasion konopi siewnej  – olej konopny jest składnikiem, który możne przynieść wiele korzyści w pielęgnacji skóry. Olej konopny to jeden z najbardziej uniwersalnych  olejów, który sprawdzi się u posiadaczek różnych typów cery. Twoja skóra jest przesuszona, a jednocześnie skłonna do niedoskonałości? Olej konopny zapewni jej optymalne nawilżenie i ukojenie, bez zatkania porów.

Jaka jest historia stosowania oleju konopnego?

Ludzie wykorzystują  olej z nasion konopi od tysiącleci. Najwcześniejsze zapisy wskazują, że już w starożytnych Chinach sięgając do 6000 lat p.n.e,  używano nasion i oleju z  konopi w żywności. Rośliny konopne były również wykorzystywane jako materiały budowlane, do produkcji odzieży, a nawet obuwia. Około 100 p.n.e. rośliny konopne były wykorzystywane jako środek do wytwarzania produktów papierowych. Konopie i olej z nasion konopi nie są dziś tak popularne, co wynika z powszechnego błędnego przekonania, że ​​konopie  to ta sama roślina co marihuana.

Bez THC.

Olej konopny jest wytwarzany z czystych nasion konopi siewnej. Można go znaleźć w produktach do pielęgnacji skóry, a także stosować wewnętrznie. Chociaż olej jest produkowany z nasion rośliny konopi, zawiera jedynie śladową, dopuszczalną ilość THC, aktywnego składnika marihuany. Pochodzi on od wysoko rosnącej odmiany konopi siewnej, która cechuje się niskim stężeniem THC.

Skład oleju konopnego.

Olej konopny charakteryzuje się wysoką zawartością wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Stanowią one aż 84% składu oleju konopnego.Ważny jest również stosunek zawartości kwasów omega 3 do omega 6 wynoszący – 1:2,5, którą określa się jako proporcję idealną.  Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe wchodzą w skład ceramidów, czyli lipidów, których nasza skóra potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Tak jak w przypadku innych olejów, olej konopny zachowuje najwięcej odżywczych właściwości jeśli jest surowy, tłoczony na zimno, o żółto – zielonym zabarwieniu. W składzie kosmetyków znajdziemy go pod nazwą  Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil.

Odżywienie suchej skóry

Olej konopny rewitalizuje skórę, dodając jej młodzieńczego blasku. Jeśli Twoja skóra traci komfort nawilżenia w ciągu dnia, stając się ściągnięta i przesuszona, regularne stosowanie oleju konopnego zwiększy  jej zdolność do utrzymywania nawilżenia.  Twoja skóra jest narażona na szkodliwe działanie zanieczyszczeń środowiska. Aby zachować zdrową skórę, musisz dać jej czas na regenerację. Olej konopny zastosowany wieczorem na oczyszczoną skórę, sprawi, że kwasy tłuszczowe w nim zawarte przenikną do jej głębszych warstw, nawilżając i zapobiegając ucieczce wody.

Balans skóry tłustej i skłonnej do niedoskonałości.

Olej konopny nie powoduje zatykania się porów, co w połączeniu z korzyściami pielęgnacyjnymi czyni go idealnym olejem dla skór tłustych i mieszanych, które również potrzebują ochrony i dawki kwasów tłuszczowych, zwłaszcza w sezonie jesienno – zimowym.  Olej z nasion konopi ma niesamowite właściwości przeciwzapalne, które łagodzą problemy skórne.  Olej z nasion konopi redukuje nadmiar serum z powierzchni skóry, a  dzięki optymalnej zawartości  kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 głęboko ją nawilża oraz wspomaga leczenie powstałych już stanów zapalnych.

Olej anti – aging

Obecność wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 pomaga przywrócić elastyczność skóry. Ponieważ olej z nasion konopi dociera do głębokich warstw skóry, wspomaga produkcję kolagenu, dzięki czemu cera jest miękka, elastyczna, a zmarszczki stają się płytsze. Dostarczając skórze niezbędnych kwasów tłuszczowych, olej konopny wzmacnia barierę ochronną skóry.  Dzięki temu skutecznie chroni skórę przed czynnikami wywołującymi stres, takimi jak zanieczyszczenie środowiska.

Olej konopny w naszych kosmetykach

Kosmetyki z olejem konopnym będą odpowiednie w pielęgnacji jesiennej, kiedy suche powietrze powoduje dyskomfort i ściągnięcie skóry. Olejki Less to jedne z najbardziej odżywczych kosmetyków w naszej ofercie. Ich formuły są proste, minimalistyczne, lecz dobrane tak, aby wspierać naturalne funkcje fizjologiczne skóry, chronić ją oraz dostarczać niezbędnych kwasów tłuszczowych i witamin. Są też całkowicie wolne od niepotrzebnych dodatków, w swoim składzie nie zawierają wody.

Less Face Oil For Combination and Oily Skin

Najwyższej jakości olej do twarzy do pielęgnacji skóry mieszanej i tłustej. Uspokaja i reguluje skórę, nie podrażniając  jej.  Pomaga odzyskać skórze naturalną równowagę i nawilżenie.

W składzie olejku znalazły się: Olej konopny, olej jojoba, olej morelowy, olej z pestek winogron.

Less Face Oil for Dry Skin

Olejek Less do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. Uspokaja i nawilża skórę, nie podrażniając jej. Pomaga odzyskać skórze nawilżenie i witalność. Olejek polecamy dla bardzo suchej skóry.

W składzie olejku znalazły się: Olej konopny, olej awokado, olej jojoba, olej morelowy oraz olej z pestek winogron.

 

Justyna, Warsztat Piękna