Beyond Organic Skincare organiczne kosmetyki z certyfikatem NATURE

Certyfikacja NATRUE dla naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych jest już dostępna na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Partnerem NATRUE jest zespół Biodynamic Association Certification w Cotswolds, który ma 15 lat doświadczenia w certyfikacji produktów organicznych dla UE Organics oraz Demeter International Standards. Brytyjskie i irlandzkie marki mogą szybciej i zdecydowanie łatwiej zgłaszać swoje naturalne i organiczne kosmetyki do procesu certyfikacji, łatwiej też przebiega proces certyfikacji dostawców organicznych produktów i właścicieli upraw, które wykorzystywane są potem w produktach. Ponad 1000 produktów z certyfikatem NATRUE (około 40% liczby całkowitej) dostępnych jest w Wielkiej Brytanii, więc wybór nie jest mały. Jedną z najnowszych certyfikowanych linii są produkty brytyjskiej marki Beyond Organic, pierwszej firmy, która otrzymała certyfikat na miejscu – w Wielkiej Brytanii, dzięki pracy z zespołem certyfikującym w Stroud, Gloucestershire.

images

Założone w 2007 roku NATRUE wprowadza ogólnoświatowe standardy dla kosmetyków, których celem jest promowanie zasad integralności i transparentności na rynku kosmetyków naturalnych. Znak NATRUE został opracowany aby pełnić rolę międzynarodowego symbolu, który pomoże klientom zidentyfikować produkty prawdziwie organiczne i naturalne, niezależnie od miejsca na świecie. To logo jest znakiem prawdziwej jakości i autentyczności. Dzięki temu już po jednym spojrzeniu klienci widzą czy produkt jest naprawdę naturalny i czy zawiera najwyższej jakości składniki bez sztucznych barwników, środków zapachowych i konserwantów takich jak np. parabeny.

Produkty certyfikowane przez NATRUE możesz znaleźć na całym świecie. W Europie mamy bardzo bogaty wybór takich preparatów. m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Szwajcarii, we Włoszech, Francji, Belgii, Szwecji, Polsce, Austrii i Danii. To właśnie firmy pochodzące z tych krajów zainspirowały utworzenie NATRUE. Wystarczy wspomnieć takich pionierów ekokosmetyków jak Weleda, Dr. Hauschka, Lavera, Logona i Primavera. Produkty certyfikowane przez NATRUE pochodzą także z USA, (np. Dr. Bronner Magic Soaps), Australii i Nowej Zelandii. A wkrótce dołączą do nich kolejne marki z innych krajów. Na ten moment mamy już ponad 2700 kosmetyków z certyfikatem NATRUE, które wyprodukowało ponad 100 marek – wśród nich znajdują się zarówno firmy o ustalonej na rynku pozycji, jak i dopiero powstające, nowe biznesy, np. Irish Organics.

NATRUE to międzynarodowa organizacja non-profit z główną siedzibą w Brukseli, której certyfikaty są niezależne, co daje im jeszcze większą wiarygodność. Wiele producentów deklaruje naturalność swoich produktów, ale tak naprawdę do naturalności wiele im brakuje. Mogą tak o sobie mówić ponieważ kryteria powalające określać kosmetyki naturalnymi i organicznymi nie są uregulowane prawnie. Znak NATRUE to nie tylko potwierdzenie naturalności i organiczności, to także pewność dla klienta, że składniki kosmetyku są ekologiczne także na inne sposoby – są pozyskiwane w odpowiedzialny i zrównoważony sposób, wolne od składników modyfikowanych genetycznie, nie zawierają ropy naftowej oraz jej pochodnych, a także olei silikonowych.

Co rzadko spotykane, NATRUE oznacza zasady transparentności, nie tylko wśród swoich członków i osób z branży, ale także w przypadku konsumentów. Certyfikowane produkty opublikowane są na ogólnodostępnej stronie internetowej, a listy tej możemy używać jako przewodnika. Na stronie jasno są również określone wartości, z którymi identyfikuje się NATRUE. Organizacja certyfikuje na trzech rożnych poziomach, każdy z nich jest już szanowanym symbolem. Organizacja wyróżnia:

  • Kosmetyki naturalne
  • Kosmetyki naturalne z częścią organiczną
  • Kosmetyki organiczne

Szukaj na opakowaniach kosmetyków symbolu NATRUE. To gwarancja, że są one tak naturalne, jak to tylko możliwe. Aby dowiedzieć się więcej o standardach NATRUE oraz certyfikowanych kosmetykach zapraszamy na www.natrue.org

NATRUE

Nowa marka na pokładzie NATRUE – Beyond Organic Skincare to wspaniała brytyjska firma założona w 2005 roku, która wytwarza swoje kosmetyki z organicznych i naturalnych składników. Opracowywane z niezwykłym zaangażowaniem produkty wytwarzane są w Kornwalii, a sprzedawane w Europie i Azji. Kosmetyki te są fuzją ekologiczności i efektywności i otrzymały już wiele prestiżowych nagród. Preparaty Beyond Organic pełne są witamin, składników odżywczych i antyoksydantów – zawierają ponad 190 biologicznie czynnych składników.

 

aa3e13442a7e9522aa648873700ad81b

Odmładzające Serum zostało stworzone aby przywrócić skórze promienność. Ten złocisty blask pomaga uzyskać dzika róża, która dzięki wysokiej zawartości znanego ze swojego odmładzającego działania  retinolu A wyraźnie odmładza skórę. To niezwykłe serum jest unikatową kombinacją kwasów omega i składników roślinnych w wysokim stężeniu, które dostarczają skórze składniki pozwalające jej pozostać promienną i zdrową.

Zobacz serum i pozostałe produkty Beyond Organic Skincare w naszym sklepie.