Jak odżywić skórę naturalnie – Beyond Organic.

Odżywianie  skóry to temat aktualny zawsze, szczególnie dla cery suchej, a w okresie zimy – dla każdego rodzaju cery.

Jakie są więc podstawowe różnice pomiędzy stosowaniem kremów, olejków i balsamów – który jest najlepszy dla Twojego rodzaju skóry? I dlaczego kosmetyki naturalne są najlepszym wyborem w pielęgnacji?

Normalna, młoda, zdrowa skóra w wieku 20 lat posiada równowagę 50% wody i 50% tłuszczu. Tak więc, aby skóra funkcjonowała w zdrowy sposób, najlepsza pielęgnacja wymaga równowagi oleju i wody. Dlatego większość kosmetyków nakładanych na skórę to kremy. Wiele tradycyjnych kremów to jednak od 70% do 80% wody, która nie zapewniają wystarczającego odżywienia skóry. Kosmetyki organiczne, które nie zawierają wody, zamiast niej posiadają wyciągi roślinne, które zapewniają wilgoć.

Oleje i balsamy, które są w 100% tłuszczami bez dodatku wody są bardzo pomocne w pielęgnacji, jednak nasza skóra potrzebuje także wilgoci. Dlatego czyste oleje i balsamy najlepiej sprawdzają się jako dodatkowa warstwa  „pożywienia” dla skóry, pod/na warstwę kremu.  Oleje są oczywiście wspaniałe do masażu!

Kremy Beyond Organic  Skincare to na ogół mieszanka olejów i składników nawilżających 50/50, dzięki czemu są bardziej odżywcze dla skóry i działają w równowadze z jej naturalnym funkcjonowaniem.  Jeśli dodamy do tego naturalne ekstrakty roślinne zamiast wody, z których wiele używanych było od stuleci w pielęgnacji skóry, otrzymamy formułę silnie odżywczą.

Składniki chemiczne, które znajdują się w roślinach naturalnie (określane jako fitochemiczne) były używane już od czasów egipskich do leczenia i upiększania. Wiele roślin działa w synergii ze sobą, a po połączeniu w jedną formułę – mają większy efekt terapeutyczny niż stosowane osobno. Na tym jednak historia się nie kończy. Do wyboru mamy kremy i balsamy. Istnieją  oleje „suche” i oleje o wysokiej lepkości. Równowaga kwasów tłuszczowych Omega jest równie ważna w przypadku skóry, jak wewnątrz naszego organizmu.

Kwasy tłuszczowe Omega w pielęgnacji skóry

Na właściwą równowagę kwasów Omega w pielęgnacji skóry rzadko zwracamy uwagę. To błąd, ponieważ aby skóra pozostawała w dobrej kondycji, potrzebna jest równowaga olejów Omega 9 (kwas oleinowy) i kwasów Omega 3 i 6 (kwas linolowy). Stosowanie naturalnych, tłoczonych na zimno i organicznych olejów zawierających naturalne lipidy i wysoki poziom kluczowych kwasów tłuszczowych pomaga utrzymać zdrową kondycję skóry i zwalczać stany zapalne. Równowaga ta wspomaga również jędrność, elastyczność, a także gładkość skóry, a dzięki temu zapewnia zmniejszenie się głębokości zmarszczek i podrażnień wywołanych czynnikami zewnętrznymi. O ile oleje te są niezbędne dla zachowania zdrowej skóry, potrzebują równowagi wilgoci.

O Twojej skórze

Aż 60% tego, co nakładasz na skórę, jest wchłaniane przez Twoje ciało. Mimo to, mamy skłonność do nakładania na naszą skórę substancji, które nigdy nie znalazłyby się w naszym jedzeniu czy napojach. Beyond Organic Skincare w swoich produktach nie stosuje żadnego składnika, który nie jest bezpieczny do spożycia.

Dlaczego organiczne?

Jeśli zmieniłaś swoje nawyki żywieniowe na zdrowe, zastanów się nad produktami do  pielęgnacji skóry, jakie stosujesz. Kosmetyki, perfumy i środki czyszczące, które stosujemy na co dzień, zawierają substancje chemiczne, które łatwo wchłaniają się przez skórę lub przez płuca, zagrożenie dotyczy również wdychania perfum. Substancje chemiczne szybko dostają się do krwiobiegu.

Czy powinno to być problemem? Uważamy, że tak – jeśli coś jest szkodliwe do spożycia, nie nakładaj tego  na skórę. Odwiedzający kliniki niepłodności zobaczą na bardzo widocznych pozycjach znaki zakazujące noszenia perfum lub wody po goleniu. Substancje chemiczne, które zawierają, mogą być szkodliwe dla całego ciała. To, co nakładamy na naszą skórę, pozostaje w naszym organizmie.

Kosmetyki Beyond Organic Skincare w Warsztacie Piękna…

 

Opracowanie:

Justyna, Warsztat Piękna 

Źródło: beyondorganicskincare.com