Wszystko na temat oleju Rahua

 

Lasy Amazońskie są wypełnione cudami natury, od pysznych jadalnych grzybów i bogatych w proteiny korzeni do niezwykle energetyzujących i leczniczych ziół oraz oczywiście, ungurahua, która stała się inspiracją do stworzenia produktów do włosów i ciała Rahua.

Znana jako patawa, sehe, ungurahua lub po prostu rahua, ta niesamowita roślina to rodzaj palmy, która rośnie w Ekwadorze, Brazylii, Kolumbii oraz na terenie lasów deszczowych Amazonii. Owoce ungurahua są jadalne. Wśród plemion Amazonii najbardziej powszechnym zastosowaniem ungurahua jest używanie jako oleju do gotowanie, leczenia i upiększania. Zgodnie z tradycją przetwarzaniem produktu zajmują się mieszkańcy, głównie kobiety. Orzechy są gotowane w specjalnych wielkich garnkach, czasami nawet przez miesiąc, stopniowo wydzielając zachwycający złoty eliksir.

recoleccion-ungurahua.fundacion_chankuaphqdefault

Oprócz zastosowania jako pożywienie, olej rahua pełni funkcję luksusowego składnika do pielęgnacji włosów przez plemiona Qechua – Shuar. Olej pomagał nawet w problemach z nadmierną utratą włosów. Legenda głosi, że naukowcy zauważyli, że żyjące tu kobiety były najpiękniejsze w czasie zbierania plonów, rzekomo ze względu na korzystne odziaływanie oleju. Olej rahua był stosowany również do zwalczania zapalnie oskrzeli i kaszlu.

Założyciel marki Rahua Fabian Lliguin uczył się o oleju rahua jako dziecko, dorastając w fryzjerskiej rodzinie w Ekwadorze. Znając efekty jego działania zaczął go stosować w swoim salonie w Nowym Jorku. Zasadniczo rahua wzmacnia włosy, wnikając w ich strukturę , odżywiając i regenerując łodygę włosa oraz mieszki włosowe. Bogaty olej jest pełen maleńkich dodatnio naładowanych cząsteczek kwasów omega 9, które przyczepiają się do ujemnie naładowanych włosów, a w szczególności w suche i zniszczone ich fragmenty. Molekuły pozwalają na uzyskanie nawilżonych, zregenerowanych i wygładzonych włosów, a to wszystko bez zastosowania szkodliwych składników. Luksusowe w użyciu i w 100% naturalne produkty Rahua pozostawiają mocne, błyszczące i piękne włosy.

Takie same właściwości nawilżające, dzięki obecności kwasów omega 9, olej rahua wykazuje w stosunku do skóry. Bogaty w witaminę E, działa odżywczo, regenerująco i antyoksydacyjne, pomaga przywrócić skórze młody wygląd. Olej rahua poprawia również elastyczność skóry. I jak każdy skuteczny produkt do pielęgnacji skóry, olej rahua chroni przed działaniem czynników środowiskowych takich jak suche powietrze, zanieczyszczenia, ale robi w sposób naturalny, zgodny z naszym ciałem.

rahua-visuel9

Amazon Beauty dokłada wszelkich starań, aby wykorzystywać najlepsze naturalne składniki i tworzyć luksusowe i efektywne produkty. Produkty Rahua do pielęgnacji włosów i ciała to eko kosmetyki w najlepszym wydaniu, które czerpią inspirację z Matki Natury.

 

Poznaj produkty

Tłumaczenie Olga Miedzińska