Krzemionka – minerał z misją

Wiele osób obawia się ryzyka płynącego ze stosowania sypkich kosmetyków do makijażu. Obawa ta wynika ze zdolności do wnikania sypkich składników do płuc przez drogi oddechowe. Dlatego marka RMS Beauty stworzyła puder o nazwie „un” powder , którego składniki nie stwarzają zagrożenia dla jego użytkowników.

07648b6becd12c41a3b619ac9388e0ee

Krzemionka jest składnikiem pochodzącym ze skorupy ziemskiej. Jest ważnym składnikiem praktycznie wszystkich minerałów tworzących skały. W dodatku, krzem jest jednym z ważniejszych składników naszych tkanek. Ten niezwykły składnik jest niezbędny do produkcji kolagenu i wchłaniania wapnia. Z tego też powodu jest coraz częściej stosowanym składnikiem w produktach kosmetycznych.

Stosowane są dwa główne rodzaje krzemionki, a mianowicie amorficzna i krystaliczna. Pierwszy z nich jest to najczęściej używany typ krzemionki w produktach kosmetycznych i został również zastosowany w pudrze „un powder”. Natomiast w przypadku krzemionki krystalicznej odkryto, że wdychanie jej może powodować poważne problemy zdrowotne takiej jak rak płuc, pylica i inne choroby oddechowe.

Krzemionka ze względu na swoje właściwości do absorbowania tłuszczu, jest doskonałym składnikiem wchłaniającym i kontrolującym wydzielanie sebum. Zatem krzemionka jest idealnym składnikiem do zastosowania w pudrach, ponieważ przedłuża trwałość i świeżość makijażu przez cały dzień, a ponadto doskonale wygładza skórę. Powoduje, że skóra jest miękka w dotyku i ukrywa drobne niedoskonałości.

Wystarczy, że nałożysz makijaż jak zwykle, a na jego wykończenie użyjesz pudru „un powder” w strefie T, ewentualnie w innych obszarach wymagających zmatowienia. Dodatkowym bonusem zastawania pudru będzie przedłużenie trwałości cieni do powiek.

Tłumaczenie Olga Miedzińska

Poznaj produkty z krzemionką