Susanne Kaufmann – Roślinne formuły inspirowane naturą.

Susanne Kaufmann wychowała się w austriackiej Bregencji, malowniczej wiosce mieszczącej się w alpejskim paśmie górskim, gdzie wiedzę na temat lecznictwa naturalnego przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Od wczesnych lat, Susanne fascynowała idea wykorzystania tradycyjnych metod pielęgnacji roślinnej w świecie nowoczesnych środków dbania o urodę i zdrowie. Pomysł stworzenia marki kosmetycznej powstał w miejscu szczególnym dla Susanne – jej luksusowym SPA hotelu Post Bezau. Wraz z zespołem farmaceutów i dermatologów udało jej się stworzyć naturalne produkty o silnym działaniu, które były wykorzystywane do profesjonalnych zabiegów. Formuły, powstałe w oparciu o specyfikę skóry, które współgrają z jej biologią – były częścią planu Susanne od samego początku. Dzisiaj, holistyczna pielęgnacja Susanne Kaufmann, cieszy się światową renomą, a jej roślinna linia zawiera ponad 60 kosmetyków funkcjonalnych.

Określone rezultaty

Każdy składnik zastosowany w produktach, został precyzyjnie dobrany – z myślą o oczekiwanym rezultacie. Co więcej, wszystkie wyciągi roślinne oraz olejki, uzupełniają się nawzajem, wzmacniając swoje działanie. Stworzono kompozycje składników, których efekt jest na tyle silny, aby był odczuwalny natychmiast po zastosowaniu.

Składniki aktywne

Produkty Susane Kaufmann powstają na bazie wyłącznie naturalnych esencji oraz olejków. Zawartość aktywnych składników roślinnych w każdym kosmetyku marki, jest wyjątkowo wysoka. Zamiast syntetycznych substancji pomocniczych, w składach znalazły się olejki o potężnym działaniu pielęgnującym i przeciwstarzeniowym, takie jak olej z nasion dzikiej róży czy olej z kwiatów rzeżuchy łąkowej.

Naturalne kosmetyki kompatybilne ze skórą

Formuły Susanne Kaufmann to naturalne, efektywne kosmetyki, kompatybilne z naszą skórą. Ogromna wiedza Susanne, zdobyta poprzez doświadczenie zebrane w ciągu wielu lat pracy przy zabiegach w SPA, przełożyła się na każdy stworzony przez nią produkt. Wszystkie preparaty są  testowane dermatologicznie i nie zawierają sztucznych substancji zapachowych, które często powodują alergie. Codzienna pielęgnacja tak wrażliwego narządu, jakim jest skóra, stała się esencją pracy zespołu Susanne Kaufmann nad najwyższą z możliwych, jakością produktów marki. Naturalna, holistyczna pielęgnacja, przyświeca mu w tworzeniu każdej formuły – bez kompromisów. W rezultacie, oferta marki składa się z wyselekcjonowanych produktów o określonym działaniu, do kompleksowej pielęgnacji skóry twarzy, ciała oraz włosów. Produkty Susanne Kaufman powstają z dbałością o każdy detal, w austriackiej Bregencji, gdzie znajduje się siedziba marki. Wszystkie partie kosmetyków są skrupulatnie testowane i pieczętowane, każdy produkt z osobna pakowany jest ręcznie do szklanych słoiczków

Co wyróżnia markę Susanne Kaufmann

Naturalne, aktywne biologicznie, odżywcze produkty. Tradycja, wybór surowych składników dla delikatnej, ale skutecznej pielęgnacji, pieczołowicie dobrane opakowania, czerpanie inspiracji z natury – na tych aspektach marka koncentruje się w swoich działaniach.

Marka Susanne Kaufmann od samego początku wyznaczyła sobie wysokie standardy i przy nich trwa do dziś:

  • stosuje wyłącznie roślinne substancje konserwujące
  • stosuje wyłącznie roślinne barwniki
  • nie używa wazeliny, silikonów ani parabenów
  • nie testuje na zwierzętach, nie stosujemy składników pochodzenia zwierzęcego
  • nie używa związków PEG

„Jesteśmy przekonani, że zasady, jakie wyznajemy, mają znaczenie dla coraz większego grona osób. Wierzymy, że efekt upiększający powinien iść w parze ze składnikami, które nie zaszkodzą naszej skórze. Nowi użytkownicy naszych produktów mogą doświadczyć przejściowego okresu detoksu skóry, po zaprzestaniu stosowania kosmetyków syntetycznych. Efekt ten powoduje proces oczyszczania się skóry, z pozostałych na jej powierzchni składników chemicznych. W takim wypadku, prosimy o odczekanie 1 miesiąca, nim skóra przyzwyczai się do naturalnej pielęgnacji.”

Produkty Susanne Kaufmann w Warsztacie Piękna

Po więcej informacji na temat produktów Susanne Kaufmann w naszej ofercie, zapraszamy tutaj: SusanneKaufmann

 

 

Justyna, Warsztat Piękna