Zapach kosmetyku organicznego

Kosmetyki naturalne to produkty, które z całą pewności różnią się pod wieloma względami od kosmetyków konwencjonalnych. Dotyczy to również kwestii zapachu produktu. W kosmetykach naturalnych nie są stosowane sztuczne kompozycje zapachowe, dlatego ich zapach jest niepowtarzalny i znacznie bardziej trwały. Zapach produktu naturalnego jest całkowicie uzależniony od zastosowanych w nim składników. Dotyczy to w szczególności użytych w produkcie substancji tłuszczowych, składników aktywnych oraz olejków eterycznych. To ich połączenie definiuje zapach kosmetyku. Poznaj wyjątkowe zapachy kosmetyków organicznych dostępnych w ofercie Warsztatu Piękna!

Zapach ziół to nuta przewodnia większości produktów marki Beyond Organic Skincare. Wynika to z faktu zastosowania szeregu różnych roślinnych składników aktywnych. Ten zapach również możecie znaleźć w większości kosmetyków do pielęgnacji włosów marki John Masters Organics.

Zapach kwiatowy – takim zapachem możemy cieszyć się stosując kosmetyki Tata Harper. Wyjątkowa kompozycja zapachowa jest wyłącznie dziełem natury poprzez zastosowanie wielu ekstraktów kwiatowych w każdym z produktów.

Zapach zielonego lasu tropikalnego to jeden z najbardziej urzekających zapachów jakie można poczuć stosując kosmetyki do pielęgnacji włosów i ciała. Taki właśnie zapach posiadają produkty marki Rahua, który zawdzięczamy zastosowaniu składników pozyskanych z lasów Amazonii.

Subtelny i bardzo przyjemny zapach aloesu to dominująca nuta w kosmetykach marki Santaverde. W produktach zamiast wody został zastosowany sok aloesowy, który dodatkowo podbija skuteczność działania produktów.

Kokos w czystej postaci to zapach produktów marki RMS Beauty.

Intensywny zapach na bazie olejków eterycznych to domena marki Latoille 5, które oprócz nadawania wyjątkowego zapachu wykazują działanie pielęgnacyjne.

Zapach owoców z całą pewności możemy przypisać do marki Juice Beauty, której produkty swoją siłę działania opierają na sokach roślinnych.