Pielęgnacja skóry po opalaniu.

Piękna i słoneczna pogoda zachęca nas do przebywania na świeżym powietrzu z czym wiąże się również ekspozycja na promieniowanie UV. Nadmierne kąpiele słoneczne niestety mogą zakończyć się podrażnieniem i zaczerwienieniem skóry, a nawet jej poparzeniem. W takiej sytuacji skóra wymaga szczególnej troski i odpowiedniej pielęgnacji. Poznaj produkty, które doskonale sprawdzą się pod nadmiernej ekspozycji słonecznej!

1311960093592

 

  1. W przypadku podrażnienia skóry nie stosuj kosmetyków oczyszczających na bazie agresywnych środków myjących, ponieważ to tylko pogorszy problem. Do oczyszczania ciała polecamy Rahua Shower Gel o bardzo delikatnym składzie i pięknym zapachu. Natomiast do mycia twarzy świetnie sprawdzi się Refreshing Cleasner Tata Harper, który będzie skutecznie oczyszczał i odświeżał skórę bez jej wysuszenia.
  2. Aloes to jeden z najskuteczniejszych składników łagodzących podrażnienia i stan zapalny. Dlatego doskonale sprawdza się podczas letniej pielęgnacji. Polecamy Aloe Vera Hydrating Gel Santaverde, który intensywnie nawilża, łagodzi i działa ochronnie.
  3. Skóra po opalaniu wymaga intensywnej regeneracji i odżywienia. Do ciała polecamy Rahua Body Amazon Oil, który dodatkowo dzięki zwartości beta karotenu zadba o piękny koloryt skóry. W przypadku pielęgnacji twarzy polecamy Rejuvenating Serum Beyond, które zapobiega również fotostarzeniu skóry.
  4. Regularne nawilżanie skóry po nadmiernej ekspozycji na słońce to podstawa w przywróceniu jej zdrowego wyglądu. Do codziennego nawilżania skóry ciała zastosuj Rahua Body Lotion, natomiast do pielęgnacji twarzy polecamy Organic Moisturising Cream Beyond Organic. Krem wygładza skórę, działa antyoksydacyjnie i świetnie sprawdza się pod makijaż.
  5. Nie zapomnij również o zabezpieczeniu skóry przed kolejną ekspozycją na promieniowanie UV. Tu doskonale sprawdzi się naturalny krem SPF 30 Natural Mineral Sunscreen na bazie filtrów fizycznych.

Olga Miedzińska, Warsztat Piękna