#wokeuplikethis

 

Wciąż trwa moda na urodę sauté. Wyrównany koloryt i rozświetlona skóra – jak z wybiegu, to pożądany efekt każdej z nas. Niestrudzenie sięgamy więc po podkłady, rozświetlacze, bronzery… ale co zrobić by wyglądać świeżo i atrakcyjnie zaraz po przebudzeniu i bez … filtra? 🙂

modelka2 

Nie można porównać rozświetlenia makijażem z naturalnym blaskiem naszej skóry. Zobacz, co należy zrobić, aby Twoja skóra zyskała zdrowy i naturalny blask każdego dnia!

  1. Unikaj preparatów myjących opartych na mydle i wysuszających toników. Drażniące środki myjące, mydła i alkohol powodują wysuszenie skóry oraz uszkodzenie bariery naskórkowej przez co skóra jest bardziej podatna na występowanie podrażnień. Odpowiednie nawilżenie skóry jest konieczne dla utrzymania zdrowego wyglądu skóry, prawidłowego funkcjonowania włókien kolagenowych oraz redukcji zmarszczek. W swojej codziennej pielęgnacji zawsze pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu skóry.
  1. Dobieraj preparat myjący, który będzie odpowiadał za dokładne oczyszczenie i prawidłowe nawilżenie skóry. Preparaty myjące na bazie oleju takie jak Nourishing Oil Cleasner, świetnie sprawdzają się w takim przypadku. Dokładnie oczyszcza, bez naruszenia bariery naskórkowej i wysuszenia skóry. Jeśli nie lubisz tłustych preparatów oczyszczających, wybierz preparat, który zawiera olejki eteryczne, glinkę , enzymy oraz wyciągi roślinne. Wszystkie te składniki znajdziesz w Purifying Cleasner, Regenerating Cleasner lub Refreshing Cleasner. Każdy z tych trzech produktów pozostawia skórę czystą, odświeżoną i nawilżoną.

4cleansers

  1. Zainwestuj w produkt nawilżający na bazie kwasu hialuronowego. Nawilżone komórki skóry lepiej odbijają światło niż sucha i matowa skóra, nadając w ten sposób skórze naturalny blask. Kwas hialuronowy jest wysoce skoncentrowanym składnikiem, który głęboko i długotrwale nawilża. W celu wzmocnienia nawilżenia naskórka wypróbuj Hydrating Floral Essence, której stosowanie zaleca się kilkukrotnie w ciągu dnia.

s1540368-main-zoom

  1. Postaw na złuszczanie i regeneracje skóry. Zalecamy, aby złuszczać naskórek codziennie. Skóra jest organem, który odnawia się i produkuje komórki każdego dnia. Zrogowaciałe komórki naskórka nie wpływają korzystnie na wygląd naszej skóry. Powodują blokowanie ujść gruczołów łojowych i sprzyjają powstawaniu zaskórników. Powodują również, że skóra jest o szarym kolorycie i matowa. Używaj preparatu oczyszczającego, który dodatkowo będzie złuszczał Twoją skórę. Polecamy w codziennej pielęgnacji Regenerating Cleasner, który w delikatny sposób usunie zrogowaciały naskórek nie powodując podrażnień. Regeneracja komórek jest procesem, który utrzymuje zdrowy i młody wygląd skóry. W tym przypadku polecamy używanie przynajmniej raz w tygodniu produktu na bazie betahydroksykwasów, czyli Resurfacing Mask i dostarczanie skórze witamin poprzez zastosowanie Replenishing Nutreient Complex.

TH.COMPLEX30mlmask_new

  1. Tak dla snu i wody, nie dla kawy i palenia papierosów. Podczas snu, skóra ma czas na przeprowadzenie naturalnego procesu regeneracji, dzięki czemu jest lepiej dotleniona i wygląda na wypoczętą. Zadbaj również o wypijanie odpowiedniej dawki wody. Unikaj dymu papierosowego, ponieważ zawarte w nim wolne rodniki będą przyspieszać proces starzenia. Natomiast kawa powoduje odwodnienie organizmu, co również niekorzystnie wpływa na wygląd naszej skóry.

Zdjęcie, W Magazine i Tata Harper

Tekst, Olga Miedzińska Warsztat Piękna