Zdrowe jedzenie dla Twojej skóry!

Zdrowe jedzenia dla wyglądu skóry jest tak samo ważne jak dobór odpowiednich produktów do jej pielęgnacji. Tylko takie połączenie zapewni nam zdrowy i młody wygląd. Prezentujemy kilka składników, które znajdują się w produktach marki Juice Beauty i które powinny być nieodłącznym elementem naszej codziennej diety.

Kwasy tłuszczowe Omega 3 znane również jako „dobre tłuszcze” nie wykazują wyłącznie dobroczynnego wpływu na Twoje serce, ale różnie na wygląd skóry. Ograniczają przeznaskórkową ucieczkę wody, dzięki czemu skóra staje się jędrna i wygląda młodziej. Z tego właśnie powodu kwasy tłuszczowe pozyskane z roślin zostały zastosowane w produktach Juice Beauty. W celu zwiększenia ilości kwasów tłuszczowych w swojej diecie jedz więcej owoców morza, dzikiego łososia, organicznych orzechów włoskich, zdrowych organicznych olejów i nasion lnu.

Proces starzenia się skóry może być przyspieszone przez działanie wolnych rodników, których ilość wzrasta poprzez nadmierną ekspozycja na słońce i zanieczyszczenia powietrza. Aby walczyć z wolnymi rodnikami musisz zaprzyjaźnić się z antyoksydantami. Antyoksydanty potrafią neutralizować działanie wolnych rodników, zmniejszać uszkodzenia komórek i zadbać o zdrowy i młody wygląd skóry. Jest to powód dla którego warto wybierać produkty z wysoką zawartością antyoksydantów.

Witamina A jest antyoksydantem, który zaaplikowany na skórę reguluje cykl odnowy komórkowej skóry i przywraca młody wygląd. W celu dostarczenia odpowiedniej dawki witaminy A jedz dużo zielonych roślin, dyni i słodkich ziemniaków.

Nie zapominajmy również o witaminie C, która również wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Jest składnikiem który poprawia koloryt i teksturę skóry oraz rozjaśnia przebarwienia. W produktach Juice Beauty występuje wysoka koncentracja witaminy C, ponieważ produkty bazują na sokach owocowych oraz zastosowaniu stabilnej formy witaminy C.

Papaja, papryczki, brokuły, jarmuż, truskawki i kiwi są bogatym źródłem witaminy C, a poza tym świetnie smakują. Zapewnij sobie kilka porcji dziennie wymienionych owoców i warzyw, a zauważysz poprawę wyglądu swoje skóry i ustrzeżesz się przed przeziębieniem.

Olga Miedzińska, Warsztat Piękna