Jak chronić skórę przed zanieczyszczeniami środowiska?

28_11_blog

Cząsteczki pyłu i spalin, choć niewidoczne gołym okiem, codziennie mają kontakt z Twoją skórą. Jesteś narażona na ich oddziaływanie za każdym razem, kiedy wychodzisz z domu. To zjawisko, którego nie  sposób uniknąć zwłaszcza, jeśli mieszkasz w dużym mieście. Zanieczyszczenie środowiska ma ogromny wpływ nie tylko na wygląd Twojej cery, ale także na jej kondycję w dłuższej perspektywie.

Nasza skóra to najważniejsza bariera ochronna, jaką mamy. Wszelkie zanieczyszczenia  – takie jak smog, kurz czy dym papierosowy blokują pory, powodując zmiany trądzikowe, wysuszenie naskórka i  stany zapalne. Głównymi winowajcami w tym procesie są wolne rodniki – powstające na powierzchni skóry z kumulujących się zanieczyszczeń. Wolne rodniki to niestabilne atomy tlenu, które sieją spustoszenie w naszym organizmie, atakując prawidłowe atomy i uszkadzając w ten sposób zdrowe komórki. W skrócie – fundują nam starszy wygląd skóry niż wskazuje na to nasza metryka.

Jak więc chronić skórę przed zgubnym działaniem zanieczyszczonego środowiska?

Oczyszczając

Z całą pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest oczyszczania skóry każdego wieczora – aby usunąć resztki makijażu, pozbyć się ze skóry martwych komórek, nadmiaru sebum. Rano delikatnie oczyszczaj twarz z toksyn, których skóra „ pozbyła się” kiedy spałaś.

Trend podwójnego oczyszczania twarzy pojawia się w sieci już od dłuższego czasu. Jeżeli jeszcze nie próbowałaś mycia tym sposobem – polecamy dla naprawdę dokładnego oczyszczenia. Wszystko, czego potrzebujesz to produkt myjący na bazie olejku, który usunie makijaż i powierzchniowe zanieczyszczenia ( np. Juice Beauty Cleansing Oil) oraz drugi produkt, który głęboko oczyści pory (np. Juice Beauty 2 in 1 Cleanser). To idealna forma oczyszczania, również dla skóry suchej.

Chcesz mieć pewność, że pozbyłaś się wszystkich zanieczyszczeń, które gromadzą się na Twojej skórze w ciągu całego, zapracowanego tygodnia? Tata Harper Purifying Cleanser to potężny koktajl oczyszczający z cukrów, ekstraktu z brokułów i enzymów z owoców dokładnie oczyści i zwęzi pory.  Następnie nałóż Purifying Mask, która została stworzona specjalnie po to, aby rozwiązać problem ekspozycji na chemiczne i toksyczne zanieczyszczenia. Maska detoksykująca użyta raz lub dwa razy w tygodniu będzie będzie „kropką nad i” pozbywania się ze skóry szkodliwych substancji.

banner_tata

Wprowadzając antyoksydanty

Na szczęście, ze wspomnianymi wcześniej, niszczycielskimi wolnymi rodnikami możesz walczyć za pomocą antyoksydantów. Szukaj silnie skoncentrowanych produktów, bogatych w przeciwutleniacze i substancje odżywcze, które będą chronić Twoją skórę przed zbyt wczesnym starzeniem się.

Jednym z głównych składników Beyond Organic Rejuvenating Serum jest stanowiący źródło antyoksydantów – olejek z nasion rokitnika. Dzięki wysokiej zawartości olejku różanego, produkt wspomaga również produkcję kolagenu, która mogła być spowolniona działaniem wolnych rodników.

Jeśli szukasz naprawdę skoncentrowanego kremu nawilżającego, skutecznie działającego na polu walki z oksydacją komórkową – wypróbuj Juice Beauty Anti Wrinkle Moisturizer. Produkt zawiera resweratrol (silny przeciwutleniacz), a dodatkowo poprawia wygląd, jędrności i koloryt skóry, dzięki zastosowaniu komórek macierzystych z owoców oraz witaminy C.

Wzmacniając barierę ochronną

Im mocniejsza jest naturalna bariera ochronna Twojej skóry, tym łatwiej powstrzymać procesy niszczące jej strukturę. Zawsze stosuj warstwę serum, przed nałożeniem kremu nawilżającego. Szukaj produktów z zawartością składników wzmacniających naskórek, takich jak witamina A i C. Tata Harper Rejuvenating Serum zawiera aż 29 składników aktywnych, chroniąc Twoją skórę przez 24 godziny od zastosowania.

dig

Wiesz już jak pozbyć się ze skóry wszelkich zanieczyszczeń oraz jakich produktów używać, aby wzmocnić jej naturalne procesy ochronne. Czas na piąty element– dodatkowe odżywienie w ciągu dnia przy pomocy nawilżającej mgiełki. Nakarm swoją skórę mieszanką antyoksydantów i probiotyków – dzięki zawartości cięższych niż zwykle cząsteczek wody –  formuła Molecular Saviour Toner Mist dostarczy Ci dawki ukojenia i regeneracji w ciągu dnia.

 

 

Justyna , Warsztat Piękna