Zimowa pielęgnacja Tata Harper.

Pielęgnacja skóry zimą opiera się na jej nawilżaniu i co ważne – utrzymaniu optymalnego poziomu nawilżenia. Zimne, suche powietrze „wysysa” nawilżenie z naszej skóry sprawiając, że zaczyna wyglądać na szarą i zmęczoną. Właściwie nawilżona cera to konieczność, jeśli chcesz , aby Twój makijaż wyglądał korzystnie – nawet skóra, która nie jest idealna, dobrze nawilżona będzie się prezentować o niebo lepiej.

Nasza pierwsza zasada, to wybór odpowiedniego kremu nawilżające – im silniej nawilżający, tym lepiej! Zawsze należy zwracać uwagę na skład – kremy z zawartością silikonów, pozostają na powierzchni skóry, dając tylko pozorne uczucie nawilżenia. Repairative Moisturizer i Rebuilding Moisturizer zawierają kwas hialuronowy, który wnika w głębokie warstwy skóry. Krokosz barwierski oraz surowy miód zastosowane w obu produktach – nawilżają skórę przez cały dzień.

Następnie, chroń nawilżenie przed ucieczką. Nasz Replenishing Nutrient Complex tworzy na skórze ochronną warstwę, bogatą w antyoksydanty.  Biokompatybilne składniki mikroodżywcze głęboko nawilżają, sprawiając że skóra jest satynowa w dotyku. Po użyciu cera utrzymuje nawilżenie przez cały dzień, bez nadmiernego błyszczenia się.

Po trzecie, zainwestuj w nawilżacz powietrza. To bardzo przydatny gadżet w pomieszczeniu, w którym spędzasz najwięcej czasu np. Twoja sypialnia czy biuro. Nawilżacz zwiększy wilgotność powietrza, przynosząc ulgę przesuszonej skórze. W sklepach bez problemu znajdziesz niewielki, poręczny nawilżacz, do postawienia na biurku lub parapecie.

Po czwarte – regularnie złuszczaj swoją skórę(Regenerating Cleanser, jest idealny do codziennego stosowania). Każdego dnia na Twojej skórze  powstają martwe komórki, które tworzą barierę między nią a preparatem nawilżającym. To oznacza, że wszelkie substancja nawilżające i odżywcze znajdujące się w kremie i serum nie przenikają w głąb skóry – dlatego złuszczenie martwego naskórka jest koniecznością. Jeżeli czujesz, że Twoja cera straciła blask i potrzebuje skutecznego zabiegu złuszczającego – użyj Resurfacing Mask, która działa jak błyskawiczny peeling, nie powodując podrażnień. Po zastosowaniu maski, Twoja skóra będzie gotowa na przyjęcie dawki nawilżenia.

 

 

 

tataharperskincare.com