Resweratrol. Alternatywa dla witaminy C?

Pewnie nie raz słyszałaś o dobroczynnym wpływie lampki wina dziennie, pitej „ dla zdrowotności” 😉 Czerwone wino ma dobrze wpływać na pracę serca, wspomagać krążenie, działać prozdrowotnie na cały organizm. Jedną z teorii tłumaczącej dłuższe życie Francuzów, mimo diety łamiącej zasady bycia ” fit”  – bogatej w sery, masło,  śmietanę i białe pieczywo, jest właśnie wypijanie sporych ilości wina. Co  kryje się w czerwonym winie, że potrafi tak potężnie działać na organizm? Resweratrol.

Resweratrol to organiczny związek chemiczny, który występuje głównie w winogronach, a dokładnie w ich skórce. Liczne badania wykazały pozytywne efekty zdrowotne ze względu na jego silne działanie antyoksydacyjne. Wielu naukowców uważa, że ze względu na zdolność do walki z wolnymi rodnikami, resweratrol może stanowić prewencję przeciwko powstawaniu nowotworów. Ponadto, udowodniono, że resweratrol skutecznie obniża ciśnienie krwi, zapobiegając chorobom serca. Intrygujące są także badania pod kątem wpływu resweratrolu na odchudzanie. Działanie odchudzające w jego przypadku ma polegać na przyspieszaniu metabolizmu oraz osłabieniu produkcji estrogenów, co w efekcie prowadzi do zmniejszenia się masy ciała.  Być może tutaj leży sekret szczupłych Francuzek ? 😉

Jak działa na skórę?

Głównym zadaniem resweratrolu w zastosowaniu na skórę jest silna antyoksydacja. Preparaty zawierające ten składnik, wspomagają walkę z rolnymi rodnikami, przedłużając młodość naszej cery. Stosowanie resweratrolu, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny – z wiekiem nasza skóra stopniowo zmniejsza swoją zdolność do wytwarzania tych substancji, dlatego bardzo ważne jest dodatkowe stymulacja, a takie składniki jak resweratrol mogą ją nam zapewnić. Dodatkowym bonusem zastosowania go w kremach będzie wygładzenie zmarszczek. W przypadku skóry suchej, resweratrol wspomaga nawilżenie, działa łagodząco. Dla cery tłustej pomocne będą jego właściwości przeciwzapalne. Skóra zniszczona zyska na działaniu naprawczym, rozjaśniającym oraz wyrównującym koloryt. Badania w zastosowaniu resweratrolu na trądzik wykazały zmniejszenie się niedoskonałości aż o 54% w 60 dni. Podsumowując, spektrum działania resweratrolu na skórę jest na tyle szerokie, że każda cera znajdzie w nim dla siebie coś dobrego.

Alternatywa dla witaminy C?

Witamina C to składnik, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jako powszechnie znany i ceniony przeciwutleniacz, znalazła swoje zastosowanie w tak wielu produktach pielęgnacyjnych, że z pewnością już ją stosowałaś. Witamina C jest uwielbiana za to, że działa natychmiastowo – efekt rozjaśnienia skóry widoczny jest od razu, a ogólna poprawia jej wyglądu i struktury również następuje relatywnie szybko. Witamina C to bez dwóch zdań prawdziwa gwiazda wśród składników kosmetycznych. Do tego stopnia, że często nie zwracamy uwagi na inne antyoksydanty, które w niczym jej nie ustępują, a resweratrol jest jednym z nich. Zdarza się, że chcąc rozpocząć kurację antyoksydacyjną, zaczynamy stosować produkt z witaminą C i ona nas podrażnia. Warto wtedy wypróbować inne antyoksydanty, o podobnym działaniu. Niekoniecznie musimy  wybierać między jednym, a drugim, bo antyoksydanty można ze sobą łączyć – ich działanie będzie wzmocnione , a efekt bardziej spektakularny.

Gdzie znaleźć resweratrol

Resweratrol jest stosunkowo nowo odkrytą w kosmetyce substancją, jednak wiele marek zdążyło już zobaczyć w nim potencjał kolejnego „super składnika” dla skóry. Jedną z organicznych marek,  która stworzyła całą linię zawierającą owocowy resweratrol jest Juice Beauty. To linia Stem Cellular, na bazie soków owocowych z komórkami macierzystymi. W produktach została zastosowana mieszanka resweratrolu, witaminy C oraz kwasu hialuronowego, które uzupełniają się nawzajem, aby działać silnie naprawczo, przeciwstarzeniowo  oraz stymulująco – do produkcji kolagenu i elastyny.

Produkty z resweratrolem z linii Stem Cellular znajdziesz w Warsztacie Piękna tutaj

Wszystkie produkty Juice Beauty znajdziesz tutaj

Justyna, Warsztat Piękna