Honorine – Perfumy w 100% naturalne.

Honorine Cedre Eau De Toilette

Pielęgnujesz swoją skórę i włosy stosując naturalne kosmetyki, zwracasz uwagę na składy, starasz się żyć zdrowiej, włączając w to odpowiednią dietę i redukcję ilość chemii znajdującej się w Twoim otoczeniu. Jeszcze do niedawna, najtrudniejszym zadaniem w tym procesie było przejście na „zielone” kosmetyki do makijażu. Teraz, makijaż naturalny jest nie tylko odżywczy i bezpieczny dla skóry, ale także nie różni się działaniem od konwencjonalnych odpowiedników. W obszarze konwencjonalnym, pozostawała jedynie zawartość Twoich ulubionych perfum – aż do teraz.

Na świecie, skład chemiczny perfum, które każdego dnia rozpylamy na swoją skórę,  staje się pasjonującym punktem zainteresowania. Powstają zapachy składające się z całkowicie naturalnych mieszanek które są tak samo wyrafinowane, jak ich popularne, syntetyczne odpowiedniki. Jednak wciąż jest to nisza na rynku perfumiarskim, jak tłumaczy Monika Olszewska, założycielka marki Honorine:

„Kilka lat temu poszukiwałam dla siebie naturalnych perfum i okazało się, że dobrej jakości perfumy są prawie niedostępne i są w bardzo wysokich cenach. Zaczęłam więc zdobywać konieczną wiedzę na własną rękę, bardzo pomocne były publikacje ekspertów, między innymi Mandy Aftel, która od 25 lat zajmuje się naturalnymi perfumami”

Honorine, pierwsza w Polsce linia perfum całkowicie naturalnych to fascynująca kolekcja czterech, złożonych i subtelnych formuł perfumiarskich, które składają się z najwyższej jakości, certyfikowanych składników. „Natura oraz tradycyjne perfumiarstwo – to połączenie. Fascynowały mnie dobrej jakości olejki eteryczne i ich moc aromaterapeutyczna” – Monika Olszewska tłumaczy źródło swojej pasji w kierunku perfum naturalnych.

Honorine Vanille Eau De Toilette

Perfumy naturalne vs konwencjonalne

 Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że dany zapach wywołał przykre efekty uboczne, takie jak ból głowy czy osłabienie? Taki efekt często tłumaczymy sobie zbyt silnymi nutami zapachowymi. Mówimy „ ten zapach jest dla mnie zbyt mocny, źle na niego reaguję”. Tymczasem, aż 95 % składników znajdujących się w buteleczce perfum to syntetyczne, ropopochodne związki chemiczne, które maja ogromny wpływ na nasz organizm. Jakie to składniki? Ftalany, pochodne benzenu, aldehydy i wiele innych potencjalnie szkodliwych składników, których toksyczność może wywoływać alergie, nadwrażliwość skóry i poważne choroby ośrodkowego układu nerwowego, choroby wrodzone, a nawet raka. Toksyczne składniki zapachowe stosowane są we wszystkich pachnących produktach, które nas otaczają: w świecach zapachowych, odświeżaczach powietrza. Jednak największe ich stężenie znajduje się właśnie w perfumach.

Perfumy naturalne są całkowicie bezpieczną alternatywą dla zapachów konwencjonalnych, nie tylko nie zawierają toksycznych składników, ale poprzez najwyższej jakości olejki i ekstrakty zapewniają prawdziwą  moc aromaterapeutyczną. Dzięki naturalnym perfumom możesz cieszyć się pięknym subtelnym zapachem, nie narażając się na szkodliwe chemikalia.

Perfumy Honorine nie zawierają tzw. naturalnych kompozycji zapachowych imitujących określone nuty zapachowe np. jaśmin, lecz są zbudowane z oryginalnych esencji roślinnych: olejków i absolutów. Stąd ich charakterystyczny kolor, ale również głęboki, naturalny zapach. I oczywiście – stu procentowe bezpieczeństwo stosowania.

„Pomimo iż organizacje certyfikujące dopuszczają użycie pewnej ilości chemii w kosmetykach naturalnych, nas zainspirowała idea całkowicie naturalnych, uzdrawiających zapachów. W rezultacie w składzie produktów Honorine znajdują się jedynie najwartościowsze olejki eteryczne i absoluty oraz nieskażony alkohol.”

W swoich formułach, Honorine stosuje wyłącznie olejki jakości terapeutycznej, oznaczone symbolem „medical grade”, są one najczystsze i najbardziej wartościowe na rynku. Pod względem olfaktorycznym cechuje je ogromna złożoność i bogactwo niuansów oraz szlachetność charakterystyczna dla zapachu esencji wysokiej jakości. Wiele z nich pochodzi z ekologicznych upraw lub z rosnących dziko roślin (np. wetiwer, kwiat dzikiego bzu, róża, olibanum). Pozostałe esencje to bardzo cenione w perfumiarstwie absoluty.

 

Justyna, Warsztat Piękna

Poznaj zapachy Honorine…