6 powodów, dla których warto zainwestować w makijaż naturalny.

Przeciętna kobieta codziennie nakłada na skórę ponad 100 substancji chemicznych – w pielęgnacji i makijażu, zanim rano opuści łazienkę. To niepokojące wiedzieć, że pozornie nieszkodliwe produkty do pielęgnacji skóry mogą być zagrożeniem dla zdrowia i przyczyniają się do powstawania nowotworów, a także problemów neurologicznych. Skóra jest największym organem ludzkiego ciała, więc wyobraź sobie zasięg wchłaniania substancji chemicznych, z którymi się styka. Co więcej, wybierając makijaż organiczny na co dzień, pomagasz nie tylko sobie, ale także naszej planecie.

1.Makijaż naturalny jest łagodny dla skóry.

Pierwsze skutki niekorzystnego wpływu makijażu na skórę  widzimy od razu. Alergie, wysypki, nieprzyjemne wysuszenie,  podrażnienia  skóry  i oczu  – to norma. Większość makijażu zawiera chemikalia, które są szkodliwe dla wrażliwej skóry. Wyobraź sobie, jak wspaniale byłoby zastosować kosmetyki kolorowe, które działają na Twoją skórę korzystnie. Jeśli Twoja cera jest wrażliwa, tym bardziej powinnaś wybrać makijaż organiczny, ponieważ jest mniej drażniący. Dzięki łagodzącym składnikom takim jak naturalne hydrolaty roślinne, aloes, minerały takie jak magnez, wapń, mica, cynk –  ogólny stan skóry naturalnie ulegnie poprawie.

Kometyki RMS Beauty 

2.Działa odżywczo i naprawczo

 „Zielone” składniki w formułach organicznych są bogate w substancje odżywcze, które są wchłaniane przez Twoją cerę i zapewniają jej zdrowszy, młodszy wygląd. Naturalne kosmetyki do makijażu często zawierają olej kokosowy, masło kakaowe czy masło shea – bogate w niezbędne kwasy tłuszczowe , a także inne drogocenne oleje będące bogactwem pielęgnacyjnych właściwości. Oprócz tego, antyoksydacyjne ekstrakty, takie jak szałwia, amarantus,  winogrona, zielona herbata czy  woda różana chronią skórę przed wolnymi rodnikami i utrzymują jej elastyczność. Najbardziej skorzysta z tych zalet skóra dojrzała, która o wiele szybciej i intensywniej odczuwa skutki konwencjonalnego makiażu – ściągnięcie, wysuszenie cery  i  podkreślenie widoczności zmarszczek.

3.Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry

W przeciwieństwie do zwykłych kosmetyków, kosmetyki organiczne nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych i wypełniaczy, które mogą przyspieszyć tempo starzenia się.  Substancje chemiczne są wchłaniane przez skórę i zatykają pory – powodując, że skóra staje się ziemista i niezdrowa. Linie mimiczne i zmarszczki stają się bardziej wyraźne podczas regularnego stosowania makijażu, ponieważ w większości zawierają silikony, które osadzają się na powierzchni  skóry, a także alkohol który ją wysusza. Oprócz wcześniej wymienionych minerałów, makijaż organiczny zawiera również naturalne składniki pochodzące z roślin,  które pomagają zwiększyć produkcję kolagenu w skórze i stymulują do wydajnej wymiany komórkowej. Wiele produktów do makijażu organicznego zawiera również witaminę C i tocopherol, czyli witaminę E, które wspólnie pomagają w walce z wolnymi rodnikami. A to oznacza zdrową, dotlenioną, pełną blasku cerę każdego dnia!

Naturalny podkład dla cery tłustej Piteraq

4.Chroni przez promieniami UV

Trzy główne składniki makijażu mineralnego – tlenek tytanu, tlenek cynku i tlenek żelaza – zapewniają ochronę przed uszkodzeniem słonecznym i przedwczesnym starzeniem się skóry. Oprócz długotrwałego krycia, tlenek tytanu zapewnia również ochronę przed promieniowaniem UV, działając jak tarcza ochronna i odbijając promienie z powierzchni skóry.

5.Zawiera naturalne substancje zapachowe

 Jeśli kiedykolwiek odczuwałaś ból głowy z powodu zapachu, oznacza to, że możesz być bardzo wrażliwa na tę substancję chemiczną lub nawet na nią uczulona. Syntetyczne składniki zapachowe działają drażniąco na nasze drogi oddechowe, ale także bezpośrednio na skórę. Wybierając makijaż ekologiczny, otrzymujesz zapach, który pochodzi z naturalnych składników. Możesz to sprawdzić w składzie danego produktu. Większość zapachów będzie wykonana z  przepięknie pachnących i zdrowych dla skóry olejków eterycznych, takich jak lawenda, pomarańcza, mięta pieprzowa czy geranium.

6.Jest przyjazny dla środowiska

Wybór organicznego makijażu to ważny krok w kierunku zdrowia Twojej skóry, ale także działanie wspierające środowisko i prawa zwierząt. Wiele produktów, z których korzystamy codziennie, opiera się na formułach z zawartością pochodnych ropy naftowej. Używana przez nas chemia wydostaje się z naszych łazienek i zanieczyszcza  środowisko. Ta reakcja łańcuchowa wpływa na życie zwierząt, roślin i nas samych.  Oprócz tego, składniki organicznych kosmetyków do makijażu pochodzą z rolnictwa ekologicznego, które eliminuje stosowanie syntetycznych substancji chemicznych i nawozów, mających destrukcyjny wpływ na naszą wodę, glebę i zdrowie. Co równie ważne, większość organicznych produktów do makijażu nie jest testowanych na zwierzętach i posiada oznaczenie Cruelty Free.  Znajdziesz je na opakowaniu kosmetyku.

 

Justyna, Warsztat Piękna