Czas na świeżą pielęgnację włosów! Poznaj Nuori Hair Shield.

Która z nas nie chciałaby, aby każdy kosmetyk jaki posiadamy na półce był równie bezpieczny i efektywny? Holistyczne podejście do pielęgnacji dobrze rozumie marka Nuori, która wykorzystując swoje doświadczenie w tworzeniu świeżych, wysoce aktywnych produktów do pielęgnacji skóry, poszła o krok dalej. Bo nasze włosy również potrzebują detoksu od chemii i naturalnego wsparcia  ich kondycji. W wyniku tego przekonania powstała linia kosmetyków do pielęgnacji włosów, która zapewnia równie intensywną ochronę oraz dbałość o kondycję skóry głowy, wzmocnienie włosów i cebulek. „Aby pielęgnacja włosów była równie intensywna i świeża jak pielęgnacja Twojej skóry”. – Formuły  Nuori zawierają wyłącznie składniki aktywne pochodzenia naturalnego,  a cała linia Nuori Shield zapewnia intensywny poziom pielęgnacji, jakiego zazwyczaj oczekujemy od kosmetyków do pielęgnacji skóry. Brzmi dobrze, prawda? Ale czy nasze włosy rzeczywiście potrzebują takiej samej opieki, co nasza cera?

Wyzwania dla naszych włosów

Czynniki stresu środowiskowego, takie jak promieniowanie UV, cząsteczki zanieczyszczeń powietrza, stylizacja chemiczna i mechaniczna – mogą wywołać uszkodzenia strukturalne zewnętrznej ochronnej warstwy lipidowej i włókna włosa. Zewnętrzna powłoka włosa zostaje podniesiona i staje się porowata, co naraża korę włosa na dalsze uszkodzenia. Obserwujemy wtedy spadek połysku, blaknięcie koloru, elastyczności i witalności, co ostatecznie prowadzi do trwałego uszkodzenia włosów.

Nieidealne rozwiązania

Założycielka marki Nuori, Jasmi Bonnén, długo szukała kosmetyków do włosów, które poprawią ich kondycję, zamiast maskować uszkodzenia. W czasie tych poszukiwań, była coraz bardziej sfrustrowana produktami, które powierzchownie nadawały blask suchym i zniszczonym włosom, ale jednocześnie pozostawiały podrażnioną skórę głowy, osłabiały cebulki i uszkadzały korę włosów.  Postanowiła stworzyć gamę całkowicie naturalnych produktów do pielęgnacji włosów, które mają na celu wprowadzenie rzeczywistej i długotrwałej zmiany – na zdrowsze i mocniejsze włosy, od korzeni po końcówki.

Naturalne składniki aktywne

Wszystkie produkty z linii Sheld zawierają KeraGuard, innowacyjny kompleks tanin z owoców drzewa tara, a także ekstrakt z kiełków słonecznika. Podczas badań, udowodniono, że KeraGuard chroni włosy przed stresem środowiskowym i mechanicznym. Wykazano również, że kompleks potrafi naprawić włosy poddane chemicznej stylizacji i koloryzacji, a także zapobiega blaknięciu koloru. Włosy, tak jak cały nasz organizm, są narażone na działanie wolnych rodników, a przez to na szybsze starzenie się. Testy wykazały, że kompleks KeraGuard neutralizuje stres oksydacyjny skutecznie i szybko. Co więcej, ma działanie silniejsze niż znany antyoksydant – zielona herbata.

W linii Nuori Shield znalazły się trzy produkty, które balansują skórę głowy, dbają o nawilżenie włosów i chronią przed uszkodzeniami.  Szampon, odżywka oraz spray utrwalający fryzurę. Każdy z nich jest wolny od silikonów, SLS, SLES, parabenów, olejów mineralnych czy syntetycznych substancji barwiących i zapachowych.

Nuori Shield Shampoo to formuła bez SLS, która dokładnie oczyszcza włosy, nie wysuszając ich i dbając o skórę głowy.

Nuori Shield Conditioner dzięki połączeniu oleju arganowego i jojoba intensywnie nawilża, zapobiega puszeniu się i zatrzymuje wilgoć wewnątrz włosa, zapobiegając suchości.

Nuori Shield Spray spray, który utrwala fryzurę, a jednocześnie sprawia, że włosy pozostają miękkie. Doskonały dla osób, które nie przepadają za silnymi, sklejającymi produktami do stylizacji. Dzięki niemu unikniemy efektu matowych, sztywnych włosów.