Oczyszczanie. Który z preparatów od Taty Harper jest stworzony dla Ciebie?

Dzisiaj bierzemy pod lupę pierwszy (i najważniejszy) krok w pielęgnacji, czyli oczyszczanie. Wybór  produktu oczyszczającego wydaje się być prosty – ma „tylko” myć naszą skórę. W praktyce – od tego jednego kosmetyku zależy sukces całej Twojej pielęgnacji. Preparat oczyszczający dobieraj zawsze do rodzaju swojej skóry – tylko wtedy zauważysz pozytywne rezultaty kolejnych etapów pielęgnacyjnych: nawilżających, odmładzających, niwelujących problemy skórne.

Niezależnie od tego, czy nosisz makijaż, czy nie, delikatna skóra na twarzy ma kontakt z zanieczyszczeniami przez cały dzień. Z tego względu, wszystko, czego używasz do mycia twarzy – od środka oczyszczającego, po ręcznik czy ściereczkę do jej osuszenia powinno być wybrane z głową.

Im mniej piany, tym lepiej dla skóry

 Zrezygnuj z konwencjonalnych preparatów oczyszczających na rzecz tych naturalnych. Konwencjonalne żele do twarzy, nawet te oznaczone jako „nawilżające”, często zawierają substancje okluzyjne na tej samej bazie, co składnik myjący, przez co osiągasz efekt odwrotny do zamierzonego. Środki oczyszczające, które pozbawiają Twoją skórę naturalnego nawilżenia, mogą powodować problemy: podrażnienie, wysuszenie, niedoskonałości. A skóra wysuszona to skóra, która nie wygląda zdrowo, jest mniej zdolna do obrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a z czasem wygląda po prostu starzej. Z reguły, silne substancje powierzchniowo czynne sprawiają, że kosmetyk się pieni, zasada jest więc zawsze taka sama – im mniej piany, tym lepiej dla Twojej skóry.

Preparaty oczyszczające od Taty Harper pokochały kobiety na całym świecie. Powody są dwa – to produkty, które działają, a poprawę kondycji cery widać szybko. Drugi powód to naturalny oraz przyjazny dla skóry i środowiska skład. Na przestrzeni kilku lat, marka stworzyła osobny preparat oczyszczający dla każdego typu skóry. Jest więc w czym wybierać i każda cera znajdzie wśród nich coś dla siebie.

„Nasze preparaty oczyszczające zostały stworzone, aby wykraczać poza oczyszczanie i leczyć problemy skóry.” – Tak ideę powstawania różnych preparatów myjących marki tłumaczy ikona zielonej pielęgnacji, Tata Harper.

Preparat dla każdego rodzaju skóry – wybierz świadomie

 Czasem mówimy, że skóra jest tak czysta, że aż „skrzypi”. Dla zdrowia swojej cery, zapomnij o takim efekcie. Twoja skóra posiada płaszcz ochronny, który zatrzymuje wilgoć, chroni przed zanieczyszczeniami, bakteriami i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego po umyciu twarzy, bariera ochronna powinna pozostać nienaruszona.

Kluczem przy zakupie preparatów oczyszczających jest kondycja Twojej skóry. Kiedy zaczniesz używać nowego kosmetyku, bacznie obserwuj jego działanie:

Skóra stała się nadmiernie tłusta? Potrzebujesz preparatu oczyszczającego, który myje delikatniej i nie narusza bariery ochronnej.

Skóra jest bardziej wysuszona? Potrzebujesz preparatu oczyszczającego, który myje  delikatniej i nie narusza bariery ochronnej.

Czujesz, że skóra jest podrażniona? Powodem może być zbyt silne złuszczanie lub zbyt agresywne działanie oczyszczające.

Pojawiły się wypryski?  Preparat może być dla Ciebie zbyt bogaty.

Jak zatem wybrać ten idealny preparat?

Skóra tłusta

Masz: duże, widoczne pory. Twoja skóra zaczyna się świecić dość szybko po jej oczyszczeniu.

Potrzebujesz: równoważącego preparatu oczyszczającego, który pomaga odblokować pory, balansuje produkcję sebum i pH skóry, ale nie wysusza.

Polecamy: Purifying Cleanser, Clarifying Cleanser

Skóra sucha

Masz: pozbawioną blasku, matową skórę. Czasem może swędzieć lub łuszczyć się.

Potrzebujesz: nawilżającego kosmetyku oczyszczającego, który usuwa zanieczyszczenia bez przesuszenia skóry.

Polecamy: Nourishing Oil Cleanser, Refreshing Cleanser

Skóra skłonna do niedoskonałości

Masz: tłustą lub mieszaną, albo normalną skórę, która nie najlepiej reaguje na zmiany pogody lub na niektóre pokarmy.

Potrzebujesz: preparatu myjącego, który pomaga oczyścić pory oraz zrównoważyć produkcję sebum, bez wysuszenia skóry.

Polecamy: Clarifying Cleanser

Skóra normalna

Masz: skórę bez większych problemów.  Czasem może być odwodniona, a okazjonalnie pojawią się na niej drobne niedoskonałości.

Potrzebujesz: preparatu oczyszczającego, który nie podrażnia skóry i zapewni Ci dodatkowe korzyści.

Polecamy: Regenerating Cleanser,  Purifying Cleanser, Nourishig Oil Cleanser.

Każdy z preparatów oczyszczających Tata Harper to tak naprawdę  domowy zabieg pielęgnacyjny, a producent zaleca stosowanie kosmetyku na suchej skórze w celu uzyskania maksymalnych rezultatów, co  potwierdzamy i my –  radzimy spróbować!