47 Skin – Przełomowe kosmetyki ze srebrem.

47 Skin to nowa marka kosmetyków do pielęgnacji skóry pochodząca z Wielkiej Brytanii, której celem jest pomoc klientom z problemami skórnymi na całym świecie. Stworzona w wyniku przełomu naukowego, wykorzystuje własną, opatentowaną Formułę 47 w każdym produkcie. 

O jakiej innowacji mowa? Wszystkie kosmetyki 47 Skin tworzą na skórze ochronną powłokę, która pozostając na jej powierzchni zabija bakterie i wspomaga regenerację aż do momentu zmycia kosmetyku. 47 Skin posiada w swojej ofercie kosmetyki ukierunkowane na konkretny problem, a Formuła 47 z zawartością srebra za każdym razem leczy i wspiera skórę wielokierunkowo. 

Naukowy przełom

Jeśli metodę, dzięki której odkryto formułę kosmetyczną, można uznać za „szczęśliwą”, to sposób, w jaki formuła 47 Skin znalazła się w rękach założyciela marki był niesamowitym zrządzeniem losu. Po długich latach cierpienia z powodu problemów skórnych, założyciel 47 Skin, Nic, prawie się poddał. Żaden z produktów dostępnych na rynku nie przynosił pozytywnych efektów, pomimo obietnic producentów i często absurdalnie wysokiej ceny. Próbował nawet antybiotyków, ale szybko je porzucił z powodu skutków ubocznych. Krótko mówiąc, zrezygnował z dalszego leczenie i stracił nadzieję na jakikolwiek przełom. 

Zupełnym przypadkiem, babcia Nicka wysłała mu krem ​​zawierający składnik o nazwie „Srebrny Chitozan”. Nic początkowo odłożył produkt do szuflady, ale kiedy w końcu postanowił go wypróbować, efekty przeszły jego najśmielsze oczekiwania. Po okresie regularnego stosowania,  wszystkie niedoskonałości zniknęły, a jego skóra stała się nawilżona i jędrna. W tym momencie Nic zdał sobie sprawę, że ma w swoich rękach coś wyjątkowego i postanowił odnaleźć źródło kosmetyku. 

Sam produkt powstał równie przypadkowo. Wynalazł go brytyjski naukowiec, który testował połączenie srebra (o wielkości jednego atomu) z chitozanem, naturalnie występującym w pancerzach skorupiaków. Badanie miało na celu stworzenie substancji uzdatniającej wodę. Chociaż test ostatecznie się nie powiódł, odkryto, że składnik sprawdza się na zupełnie innym polu – prawdziwe efekty zaobserwowano w testach pielęgnacji skóry. Tak powstało partnerstwo, które przerodziło się w 47 Skin. 

Jak działa Formuła 47

„Formuła 47” to związek zawierający jeden atom srebra i chitozan. Tylko wtedy, gdy te dwa elementy są ze sobą połączone, kosmetyk działa z  widoczną korzyścią dla skóry. Srebro tworzy na niej antybakteryjną tarczę, podczas gdy chitozan zaczyna działać, tworząc strukturę podobną do sieci, a dzięki temu komórki mają szansę szybciej się zregenerować. 

O tym, jak skutecznie działa formuła 47, można się przekonać dzięki udostępnianym przez markę zdjęciom klientów, którym kosmetyki ze srebrem pomogły w walce z problemami skórnymi. Aż 94 % użytkowników 47 skin wystawiło kosmetykom marki 5-gwiazdkową recenzję. 

Każdy z kosmetyków marki ukierunkowany jest na konkretny problem skórny, od produktów SOS dla skóry cierpiącej na trądzik wieku dorosłego, po serum pielęgnacyjne dla mężczyzn. Dzięki temu, że formuła ze srebrem ma szerokie spektrum działania, korzyści ze stosowania produktów 47 Skin odpowiadają potrzebom większości typów skóry. Oprócz przyspieszenia samoregeneracji komórek i niwelowania niedoskonałości, możemy liczyć na mocne nawilżenie, wygładzenie, łagodzenie podrażnień i ochronę przed stresem oksydacyjnym.

Serum

Każde z czterech serum 47 Skin powstało w celu zaspokojenia określonych potrzeb w zakresie pielęgnacji skóry. Każde z nich zostało też nasycone opatentowaną „formułą 47”, która chroni i  leczy cerę aż do zmycia kosmetyku. Konsystencja serum jest lekka i pozwalająca cerze oddychać co pozwala na codzienne stosowanie i nakładanie makijażu bezpośrednio po zastosowaniu produktu. 

Jeśli masz problem z trądzikiem wieku dorosłego, na Twojej skórze pojawiają się niedoskonałości i walczysz z bliznami potrądzikowymi, wybierz Anti Blemish & Scar Repair Serum, które leczy niedoskonałości, niweluje stan zapalny i działa naprawczo na blizny. 

Twoja skóra wymaga regeneracji, jest odwodniona, szara i brakuje jej życia? Wybierz Regenerative Serum, które intensywnie nawilży, wspomoże odnowę komórek i wzmocni barierę ochronną. 

Chcesz spowolnić oznaki starzenia się skóry? Age Defence Serum wspiera piękno skóry na każdym etapie życia. Przyspieszona regeneracja komórek sprawi, że stanie się elastyczna, miękka i nawilżona. 

Szukasz kosmetyku stworzonego specjalnie dla potrzeb męskiej skóry? For Him Serum wspiera skórę mężczyzny działąjąc nawilżająco,  kojąco i zapobiegając stresowi oksydacyjnemu. 

Każde serum dodatkowo zapobiega utracie wody w ciągu dnia, tworzy na skórze barierę ochronną przed stresorami z zewnątrz i wzmacnia barierę ochronną skóry .

Maski

Maski 47 Skin to uzupełnienie pielęgnacji i intensywna terapia dla skóry. Każda maska ​​posiada specjalną formułę, dzięki czemu tworzy na twarzy fizyczną ochronę, która leczy, koi i naprawia skórę. Maski działają na zasadzie peel – off. Kiedy maska zastygnie, wystarczy odkleić ją jednym ruchem dłoni i można cieszyć się odżywioną oraz miękką skórą. Maski są szczególnie skuteczne w przypadku wyprysków, zaczerwienień i blizn na twarzy. Anti Blemish & Scar Repair Intensive Treatment Silver Mask to uzupełnienie linii przeciwtrądzikowej. Regenerative Intensive Healing, Soothing Silver Mask sprawdzi się dla każdego typu skóry wymagającej regeneracji. 

Codzienne oczyszczanie 

Najnowszy produkt z serii na niedoskonałości – Anti-Blemish & Scar Repair Everyday Cleanser. To żel oczyszczający do codziennego mycia twarzy, który nie tylko oczyszcza, ale także chroni i wzmacnia barierę ochronną. Dzięki niemu pozbędziesz się codziennych zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, w delikatny sposób.