Marokańska glinka a oczyszczanie skóry

Glinka Ghassoul to czerwona glinka marokańska, czyli bardzo drobny proszek o brązowo-czerwonym kolorze i ziemistym zapachu. Jest źródłem związków krzemu, magnezu, potasu, glinu, miedzi, wapnia, żelaza, litu, cynku. To całkowicie naturalny produkt, który nie zawiera substancji chemicznych, drażniących ani zapachowych. Po oczyszczaniu marokańską glinką skóra jest bardzo gładka i delikatnie śliska, z uczuciem nawilżenia a nie ściągnięcia. Efekt na skórze odczuwalny jest jak po peelingu enzymatycznym.

Idealna do oczyszczania każdej skóry.

  • Skórze normalnej i suchej, doda energii odżywiając ją.
  • Skóra mieszana i tłusta, będzie doskonale oczyszczona z uczuciem świeżości.
  • Skóra wrażliwa i podrażniona, będzie wyciszona i  złagodzona.

Ghassoul to tysiącletnia glina, która znajduje się tylko w marokańskich górach Atlas i posiada specjalne właściwości oczyszczające. Zmieszana z wodą, po nałożeniu na skórę wiąże brud, nadmiar sebum oraz  innych zanieczyszczeń i rozpuszcza je, nie niszcząc ochronnego płaszcza skóry. Ponieważ Ghassoul nie zawiera żadnych środków powierzchniowo czynnych, jest najłagodniejszym sposobem oczyszczania poza użyciem czystej wody.

Sposób użycia:

  • Dwa do trzech razy w tygodniu wypełnij płytką miskę dwiema miarkami ghassoul i dodaj cztery miarki ciepłej wody. Bez mieszania, pozwól glince moczyć się i schładzać przez około 3 minuty. Powstałą mieszankę, rozprowadź na oczyszczonej, mokrej skórze, omijając oczy i usta. Po chwili lub po kilku minutach ostrożnie spłucz. Glinka pozostawiona na kilka minut na skórze, zadziała jak naturalna maseczka odżywczo – nawilżająca ( bez konserwantów, zapachów, barwników).
  • Glinka doskonale sprawdzi się również jako składnik maseczki domowej na twarz, szyję i dekolt – dwie porcje jogurtu naturalnego, wymieszaj z jedną porcja glinki i dodaj kilka kropli wysokiej jakości oleju roślinnego.

Link do produktu…

Anna Grela, Twój ekspert w naturalnej pielęgnacji skóry