Zanim rozpoczniesz kurację retinolem, poznaj kilka zasad jego działania. Podpowiadamy, jak zaplanować włączenie jednej z najskuteczniejszych substancji naprawczych do swojej rutyny pielęgnacyjnej w sposób bezpieczny i pozwalający na osiągnięcie maksymalnej skuteczności.
- Retinol działa poprzez wywołanie stanu zapalnego w skórze, w ten sposób stymuluje ją do odnowy. Dlatego planując rozpoczęcie kuracji retinolem, weź pod uwagę, że na początku skóra może wyglądać na osłabioną, podrażnioną, może zacząć się złuszczać.
- Im bardziej osłabiona skóra, tym większa jej reakcja na retinol.
- Jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa lub osłabiona, produkt z retinolem wprowadzaj stopniowo.
- W trakcie kuracji nie stosuj żadnych dodatkowych kosmetyków z kwasami owocowymi, nie rób zabiegów złuszczających w profesjonalnych gabinetach ani mocnych peelingów mechanicznych, mikrodermabrazji.
- Retinol lubi witaminę C, to dwa świetne antyoksydanty. Do kuracji wprowadź ją w momencie, kiedy już nie będzie stanu zapalnego na skórze.
- Produkty z retinolem stosuj tylko na noc, skóra w nocy lepiej się regeneruje, nie będzie na niej makijażu i najważniejsze – retinol nie lubi słońca.
- Podczas kuracji retinolem stosuj w ciągu dnia kremy z wysokim filtrem UV.
- Często podczas kuracji pojawia się „moment krytyczny”, napięcie, ściągnięcie czy złuszczanie. Przetrzymaj to. Stosując lipidy osłabisz efekt, ale już kwas hialuronowy przyniesie ulgę i wzmocni działanie naprawcze.
- Kiedy skończy się złuszczanie, wprowadź naturalne lipidy. Skóra do regeneracji potrzebuje uszczelnienia naskórka.
- Pod koniec kuracji i po jej zakończeniu warto pokusić się o serię dobrego masażu. Skóra rozkwitnie i będzie pełna blasku.