Rose-Marie Swift twórca RMS Beauty

RMS-MASTERCLASS

Rose-Marie Swift jest makijażystką z ponad 20-letnim doświadczeniem, a jej niesamowite prace publikowane były na łamach Vogue (w edycji francuskiej, włoskiej, amerykańskiej, japońskiej, chińskiej i rosyjskiej), W,  Harper’s Bazaar, I.D., Self Service, V, Allure, Numero, Marie Claire, Glamour, Interview oraz w Elle. Rose-Marie tworzy również makijaże do kampanii reklamowych wielkich domów mody – pracowała dla Dianne Von Furstenburg, Calvina Kleina, Ralpha Laurena, Louis Vuitton, Thierry’ego Muglera, Esprit, Kate Spade, Tommiego Hilfigera, Max Mary, The Gap, Victoria’s Secret i wielu innych. W jej portfolio pojawia się wiele znanych twarzy, m.in. Gisele Bunchen, Zoe Saldana, Miranda Kerr, Tilda Swinton, Demi Moore, Sophia Coppola, Celine Dion, Paloma Picasso, Gretchen Moll, Isabel Rossalini, Milla Jovovich i Cindy Sherman. Rose-Marie pracowała też z najsłynniejszymi fotografami mody na świecie – jej makijaże uwieczniali Mario Sorrenti, Mert Alas&Marcus Piggott, Glen Luchford, Hedi Slimane, Peter Lindbergh, David Simms, Annie Leibovitz, Terry Richardson, Philip-Lorca diCorcia, Arthur Elgort oraz Patrick Demarchelier. Portfolio Rose-Marie możecie obejrzeć na www.streeters.com

photo1

 

tumblr_mcuv3p0IYl1qcxcoy

Kilka lat temu Rose-Marie zaczęła mieć nietypowe problemy ze zdrowiem, które stały się przyczyną wielu problemów – zarówno fizycznych, psychicznych, jak i emocjonalnych. Po serii wnikliwych badań w jej krwi wykryto toksyczne stężenia metali ciężkich, m.in. glinu, baru, kadmu, ołowiu i rtęci oraz wysoki poziom pestycydów i innych chemikaliów.

Słynna makijażystka była zaskoczona, kiedy technik w laboratorium zapytał ją czy pracuje w przemyśle kosmetycznym. Do tego momentu nie miała pojęcia, że kosmetyki mogą być w jakikolwiek sposób powiązane z poważnymi problemami zdrowotnymi. Po latach odbudowywania własnego zdrowia Rose-Marie zdała sobie sprawę z tego, że chciałaby pomóc zawalczyć wszystkim kobietom o ich prawo do zdrowego dbania o urodę. Aby osiągnąć ten cel stworzyła markę RMS Beauty, uznaną linię organicznych kosmetyków kolorowych.

24F1F02A00000578-2921565-image-a-2_1421935646254

Można powiedzieć, że Rose-Marie stała się rzecznikiem kobiet w kwestii ochrony ich zdrowia przed szkodliwymi chemikaliami, które znajdują się w codziennie nakładanych na ciało produktach. Jej historia i linia kosmetyków znalazły się w  książkach „No More Dirty Looks” autorstwa Siobhan O’Connor i Alexandry Spunt oraz w „Eco-Sex” Stephanie Iris Weiss. Przygotowała także porady dotyczące naturalnej pielęgnacji do książki „Living Beauty: Feel Great, Look Fabulous & Live Well” Lisy Petty. Rose-Marie nieustannie udziela wywiadów dla magazynów o zdrowiu i urodzie, szybko stała się też cenionym ekspertem w programach radiowych i telewizyjnych. Nadal pracuje w branży modowej, ale teraz na jedne z najsłynniejszych twarzy na świecie nakłada produkty RMS Beauty.

Poznaj produkty RMS Beauty w naszym sklepie.