Antyoksydanty w kosmetykach

Antyoksydanty to substancje, których zadaniem jest zapobieganie działaniu wolnych rodników. To jedne z największych sprzymierzeńców młodego i zdrowego wyglądu skóry. To właśnie kosmetyki obfitujące w antyoksydanty powinny być nieodłącznym elementem naszej codziennej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Dotyczy to w szczególności osób żyjących w stresie, palących papierosy, narażonych na działanie promieniowania słonecznego oraz żyjących w zanieczyszczonym środowisku. Poznaj składniki o działaniu antyoksydacyjnym oraz produkty w których zostały zastosowane!

Witamina E zwana witaminą młodości. Zmniejsza uszkodzenia spowodowane działaniem promieniowania UV, spowalnia proces starzenia skóry.

Witamina C niweluje efekty fotostarzenia, rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt. Niezbędna do syntezy kolagenu. Działa przeciwzmarszczkowo.

Koenzym Q10 niweluje zniszczenia spowodowane promieniowaniem UV i opóźnia proces starzenia skóry.

Zielona herbata to bogate źródło polifenoli, które wykazują silne działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Wykazuje działanie łagodzące.

Resweratrol to substancja występująca w dużej ilości w winogronach i czerwonym winie. Chroni przed promieniowaniem UV i spowalnia proces starzenia.

Beta glukan to składnik o działaniu antyoksydacyjny i silnie nawilżającym. Wykazuje działanie wygładzające zmarszczki.

Dzika róża to składnik o wszechstronnym działaniu odmładzającym i antyoksydacyjnym.

Rokitnik to prawdziwy strażnik młodego wyglądu skóry. Spowalnia proces starzenia i chroni przed działaniem czynników zewnętrznych.

Produkty z wysoką zawartością antyoksydantów:

1008

999

 

2349

1489

 

1175

2433

Tekst Olga Miedzińska, Warsztat Piękna