5 korzyści stosowania aktywnego węgla w pielęgnacji.

Aktywny węgiel drzewny jest silnym, naturalnym środkiem stosowanym do pozbywania się toksyn i substancji chemicznych z organizmu. Aktywny węgiel umożliwia całkowite wypłukanie szkodliwych substancji, aby organizm nie wchłonął ich ponownie. Jest on wytwarzany z różnych źródeł, ale jeśli stosujemy go wewnętrznie lub w pielęgnacji skóry, ważne jest, aby wybrać węgiel aktywny pozyskany z łupin orzecha kokosowego lub innych naturalnych źródeł.

  1. Wybiela zęby.

Czy twoje zęby stają się poszarzałe gdy regularnie pijesz kawę, herbatę lub wino ? Aktywny węgiel pomaga wybielić zęby, jednocześnie wspierając zdrowie jamy ustnej poprzez utrzymywanie równowagi pH, zapobiega próchnicy, nieświeżemu oddechowi i chorobom dziąseł.

Aktywny węgiel działa wybielająco na zęby poprzez absorpcję kamienia nazębnego i mikroskopijnych resztek pokarmów, które powodują przebarwienia. Aktywny węgiel jest ekonomicznym i całkowicie naturalnym sposobem na piękny uśmiech.

Pastę z aktywnym węglem znajdziesz w ofercie Sister & Co. Skinfood

  1. Niweluje zmiany trądzikowe

Aktywny węgiel głęboko oczyszcza pory. W formie mydła jest lekko ziarnisty, co zapewni dodatkowo delikatne złuszczanie, którego potrzebuje cera trądzikowa. Mydło z aktywnym węglem pomoże pozbyć się wszelkich  zanieczyszczeń ze skóry, wspomagając jej leczenie. Produkt od Sister & Co. zawiera dodatkowo olej kokosowy, zapobiegając uczuciu „ściągnięcia”.

3. Balansuje skórę mieszaną.

Jeśli masz skórę mieszaną, powinnaś zauważyć istotną różnicę w kondycji strefy T, dzięki oczyszczaniu jej mydłem zawierającym aktywny węgiel kilka razy w tygodniu. Twoja skóra nie będzie się tak intensywnie przetłuszczać, co wpłynie na zmniejszenie się ilości wyprysków. Pamiętaj, aby unikać nakładania aktywnego węgla na suche obszary swojej skóry.

  1. Pomaga pozbyć się toksyn

Twoja skóra jest zanieczyszczona, szara i potrzebuje detoksu?  Przygotuj domowa maskę z aktywnym węglem.

Po prostu opróżnij jedną kapsułkę z węglem aktywowanym do małej miseczki, a następnie zmieszaj ją z wodą. Teraz dodaj ¼ łyżeczki octu jabłkowego i kroplę olejku cytrynowego. Wymieszaj wszystkie składniki – maseczka jest już gotowa do nałożenia na twarz. Po wyschnięciu dokładnie spłucz ciepłą wodą. Następnie osusz skórę i nałóż krem nawilżający.

  1. Łagodzi ukąszenia owadów

Po ukąszeniu komara lub użądleniu pszczoły należy zmieszać jedną kapsułkę aktywnego węgla i ½ łyżki oleju kokosowego, a następnie nałożyć na dotkniętą ugryzieniem powierzchnię. Nakładaj ponownie co 30 minut, aż swędzenie i dyskomfort zacznie ustępować.

 

Justyna, Warsztat Piękna