Poznaj Juice Beauty

“ W Juice Beuaty wierzymy, że prawidłowa pielęgnacja skóry powinna iść w parze z dbaniem o własne zdrowie i troską o naszą planetę.  Wierzymy w zaawansowane metody pielęgnacyjne, które korzystają wyłącznie z najlepszych, certyfikowanych składowników organicznych i naturalnych.  Produkty Juice Beauty to gwarancja potwierdzonych klinicznie wyników, Twojego dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa naszej planety.” – Karen Behnke, założycielka firmy Juice Beauty

Juice Beauty event with Gwyneth Paltrow for Earth Day

Jak postrzegasz Polski rynek kosmetyczny?

Dla Juice Beauty Polska to rozwijający się rynek, ze wzrastającym zainteresowaniem produktami naturalnymi i organicznymi. Dzięki temu  mamy realną szansę na dotarcie do naszych klientów w Polsce. Wierzymy, że Warsztat Piękna jest idealnym partnerem do współpracy, który może szeroko propagować misję marki Juice Beauty wśród swoich klientów.

Co skłoniło Cię do współpracy z Warsztatem Piękna?

Warsztat Piękna jest pionierem na Polskim rynku kosmetyków organicznych. Wyselekcjonowana oferta sklepu i zapewnione wsparcie w promowaniu naszej marki, to główne czynniki, które zachęciły nas do współpracy. Podzielamy filozofię i wizję Warsztatu Piękna, które świetnie komponują się z naszą misją. Warsztat Piękna to idealne miejsce do sprzedaży naszych produktów i jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy na polskim rynku.

Jakie widzisz obecnie wyzwania na rynku produktów organicznych? W Stanach? W Europie?

Myślę, że każdy rynek różni się od siebie, chociażby etapem rozwoju, na jakim się znajduje. Uważamy, ze nadal istnieje niska świadomość dotycząca skuteczności działania  kosmetyków organicznych i naturalnych, oraz mylenie ich. Istnieje wiele marek, zarówno w Europie jak i w Stanach, o różnym składzie i różnej filozofii. Wierzę, że rynek europejski naprawdę rozumie naszą markę i docenia fakt, że dostarczamy wyniki kliniczne potwierdzające skuteczność naszych produktów. Dzięki testom klinicznym, które robimy, wyróżniamy się na tle większości marek organicznych na rynku.

Jaki kosmetyk chciałabyś teraz stworzyć?

To jest bardzo dobre pytanie, ponieważ wierzymy, że tylko dzięki współpracy z naszymi partnerami i konsumentami, możemy naprawdę określić potrzeby i stworzyć wyjątkowy produkt, który będzie na nie odpowiadał. Jedną z kategorii produktów, o którą jesteśmy nieustannie proszeni, jest maska do twarzy. Mogę tylko powiedzieć, że pracujemy nad czymś wyjątkowym.

Gdybyś miała przekonać moją mamę (kosmetyczną tradycjonalistkę po 50-tce)do kosmetyków organicznych , to jak byś to  zrobiła w kilku zdaniach? 

Nie powiedziałabym jej, że Juice Beauty to kosmetyki organiczne, a zamiast tego zaczęła od pokazu naszych produktów – ich konsystencji, naturalnych zapachów. Zademonstrowałabym nasze bestsellery, które przynoszą natychmiastowe rezultaty jak rozjaśnianie, wygładzanie faktury skóry, tonowanie itd. Kiedy doświadczy jedwabistej konsystencji naszego Stem Cellular Anti-Wrinkle Booster Serum, zrozumie, że jest to nie tylko wyśmienite serum, ale też wspaniały start do nowej pielęgnacji. Dopiero wtedy powiedziałabym jej, że z kosmetykami organicznymi może osiągnąć te same, a nawet lepsze efekty, co z kosmetykami konwencjonalnymi. Powiedziałabym jej, że aż 60% substancji, które nanosimy na skórę, jest przez nią wchłanianych. Skoro staramy się omijać szkodliwe substancje w naszych posiłkach, to dlaczego wchłaniać je przez skórę? Wybór Juice Beauty to wybór zdrowego stylu życia bez kompromisów.

Czytałam na Waszej stronie o odnawialnych źródłach energii, opakowaniach z recyclingu i tuszu sojowym – czy możesz opowiedzieć trochę więcej na ten temat? Opisać w kilku zdaniach jak wygląda taki bezpieczny dla środowiska proces pakowania produktów ?

Papier i pudełka tekturowe, których używamy, pochodzą z USA z odnawialnych surowców (certyfikat FSC – Forest Stewardship Council). Wiele z naszych kosmetyków produkujemy w najbardziej słonecznych stanach USA, dzięki czemu możemy wykorzystywać energię słoneczną do procesu produkcji. Nasze szklane i plastikowe opakowania mogą być z łatwością poddane recyclingowi.

Jaka jest różnica pomiędzy składnikami naturalnymi organicznymi i naturalnymi zwyklymi?

Główną różnicą pomiędzy składnikami pozyskiwanymi ze źródeł organicznych, a składnikami pozyskiwanymi z roślin z tradycyjnych plantacji, jest to, że nie mają szkodliwych pozostałości pestycydów. Organiczne kwasy owocowe w produktach Juice Beauty pochodzą z organicznych plantacji jabłek i cytryn, a ich soki zawierają mnóstwo witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, które wspaniale zwalczają wolne rodniki i odżywiają skórę.

Czy produkty do pielęgnacji skóry Juice Beauty są bezpieczne nawet dla skóry wrażliwej?

Juice Beauty oferuje kosmetyki adresowane do ludzi z różnymi problemami skórnymi i odpowiednimi do różnych typów skóry. Do cery wrażliwej polecamy linię Stem Cellular Anti-Wrinkle, a linię Blemish Clearing  do cery podrażnionej i przetłuszczającej się.

Co jest głównym składnikiem bazy Waszych produktów?

Wszystkie nasze produkty tworzymy na bazie z organicznych soków owocowych bogatych w przeciwutleniacze, witaminy i minerały, zastępujących wodę będąca głównym składnikiem większości kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jakie są według Was podstawowe kroki w pielęgnacji skóry? Czy jest to złuszczanie i nawilżanie, a może coś innego?

Wszystko zaczyna się od czystej, zdrowej skóry. Poleciłabym zacząć od głębokiego oczyszczania i złuszczania skóry (zmywacze i peelingi), następnie odżywiania (serum, krem pod oczy), a na koniec skupiłabym się na głębokim nawilżeniu (CC Cream, krem nawilżający z SPF.

Jakimi aspektami kierujesz się planując następny produkt Juice beauty? Co jest Twoją inspiracją? Czy jest to fizjologia naszej skóry czy raczej najnowsze trendy?

Myślę, że obie kwestie są istotne. Słuchamy potrzeb naszych klientów, nie tylko w USA, ale na całym świecie, oraz jednocześnie podążamy za aktualnymi wytycznymi tworząc produkty bliskie naszej misji i potrzebom rynku.

Powiedziałbym, że żeby osiągnąć sukces, musimy wkładać całe nasze serce w każdy jeden produkt, który wprowadzamy na rynek. Z jednej strony sprawdzamy, jakie produkty już funkcjonują na rynku i cieszą się popularnością, a następnie tworzymy ich odpowiednik w stylu Juice Beauty – na bazie organicznych soków z owoców i certyfikowanych składników. Z drugiej jednak strony, pracujemy nad naprawdę innowacyjnymi recepturami, które wprowadzają do pielęgnacji codziennej takie rozwiązania, których wcześniej nikt nie zastosował.

Jaka jest różnica pomiędzy profesjonalnymi produktami do salonów kosmetycznych, a produktami do pielęgnacji w domu?

W Juice Beauty tworzymy receptury, które są silne i wystarczająco skuteczne, aby stosować je zarówno w domowej pielęgnacji, jak i w SPA ( w Stanach wiele z gabinetów SPA wykorzystuje nasze produkty). Dlatego używamy tych samych receptur  w produktach do sprzedaży detalicznej oraz w profesjonalnej kosmetyce. Jesteśmy niezwykle dumni z Green Apple Peel, który daje taki efekt złuszczenia, jak zabieg w najlepszym SPA i niesamowicie rozświetla skórę.

Czy po użyciu produktów Green Apple Peel możliwe są oparzenia słoneczne i przebarwienia skóry?

Wszystkie produkty zawierające w składzie AHA i BHA (zarówno pochodzenia organicznego jak i tradycyjnego) mogą zwiększyć ryzyko poparzenia słonecznego. Zalecamy więc stosowanie tych kosmetyków w godzinach wieczornych, a jeśli wychodzisz na zewnątrz to koniecznie pamiętaj o filtrze.

Juice_Beauty_Stem_Cellular_Anti-Wrinkle_Booster_Serum

Jaki jest Twój ulubiony produkt Juice Beauty? Taki, bez którego nie możesz żyć.

Dla mnie zdecydowanie ulubionym produktem jest Stem Cellular Anti-Wrinkle Booster Serum. Kiedy nakładasz go na skórę ma niezwykle lekką konsystencję, wręcz sunie po twojej skórze, chociaż nie ma dodatków silikonu. Ten produkt to również świetny podkład, idealny przed nałożeniem kremu lub podkładu. Mój letni sekret polega na tym, że trzymam serum w lodówce i nakładając go codziennie rano cieszę się jego chłodząco-pobudzającym efektem na mojej skórze.

static1.squarespace.com

Z Karen Behnke rozmawiała Agnieszka Fisiak.

Poznaj produkty Juice Beauty