Historia wewnętrzna, Giulia Enders

Jelita – najbardziej fascynujący organ naszego ciała. Międzynarodowy bestseller napisany przez młodą doktorantkę Giulię Enders.

2525

„Jelita to narząd wrażliwy, pracowity i odpowiedzialny, a także ogromnie wpływowy. Z ich pracą wiążą się tak rozbieżne z pozoru sprawy jak nadwaga, depresja, przeziębienia czy swędzące wysypki.”

„Zdecydowana większość komórek układu odpornościowego (ok.80%) znajduje się w jelitach.”

Powyżej to tylko dwa malutkie cytaty z polecanej książki. Książkę czyta się jak najlepszy kryminał, autorka w humorystyczny i obrazowy sposób prowadzi nas przez układ pokarmowy. Bardzo obrazowo przeprowadza nas przez etap trawienia, co się dzieje krok po kroku. Tłumaczy jak działa, pokazuje jego zależności z innymi organami, uświadamia jego znaczenie i wpływ na cały organizm. Niby temat nam znany, ale okazuje się, że nie do końca pamiętamy o jego roli i znaczeniu dla całego organizmu.

Bardzo obrazowy sposób pisania autorki, działa na wyobraźnię. Dla mnie cenny jest opis samego procesu trawienia. Tak mocno wyobraziłam sobie ten proces, że zmieniłam swoje podejście do jedzenia. Teraz po paru tygodniach widzę i czuję efekt, mniej 2 kilogramy, uczucie lekkości, więcej energii. Bezcenne 🙂

Anna Grela, Twój ekspert w pielęgnacji skóry