Mycie skóry glinką? Poznaj nasze odkrycie – marokańską glinkę Ghassoul.

Wspaniałe efekty glinek naturalnych stosowanych na skórę znamy od dawna. Jedną z najważniejszych  cech maseczek z glinki  jest zdolność do detoksykacji. Różnego rodzaju glinki lecznicze potrafią wyeliminować ze skóry wszelkie zanieczyszczenia środowiska, balansują produkcję sebum, oczyszczają pory, koją skórę. Glinka biała, glinka czerwona, zielona, różowa… choć każda z nich różni się pod względem działania, doświadczenie w  stosowaniu jest podobne.

Dlatego właśnie, pierwsze spotkanie z glinką Ghassoul może być zaskoczeniem, bo zamiast glinkowej maseczki w formie gładkiej pasty, po zmieszaniu z wodą otrzymujemy zieloną, błotnistą konsystencję, która w efekcie zachwyca swoim działaniem. Glinki, choć niezastąpione w pielęgnacji, potrafią przesuszyć skórę, ale nie w tym wypadku. Bo Ghassoul nie tylko  doskonale myje (posiada delikatne właściwości pieniące) i głęboko oczyszcza, ale także nawilża, dodaje witalności i relaksuje zmęczoną skórę.

Czym właściwie jest glinka Ghassoul?

Ta mineralna glinka, znana również jako Rhassoul  występuje naturalnie, wyłącznie w jednym miejscu na świecie – w marokańskich górach Atlas.  Złoża gliny znajdują się tam od  milionów lat. Bezpośrednio po wydobyciu, glina Ghassoul ma formę kamienną, jednak po oczyszczeniu i rozdrobnieniu przyjmuje postać delikatnego, gładkiego proszku, gotowego do stosowania na skórę twarzy i całego ciała. Glina Ghassoul posiada unikalny, dobroczynny dla skóry skład mineralny:

Krzemionka: zwiększa produkcję kolagenu, pomaga ujędrnić i nawilżyć skórę

Magnez: wzmacnia barierę skóry i działa naprawczo

Glin, sód, potas i inne mikroelementy oraz sole mineralne: działanie łagodzące podrażnienia i przeciwzapalne

Zobacz: Less Moroccan Washing Clay

W jaki sposób działa i  jak należy ją stosować?

Glinkę Ghassoul można wykorzystywać do mycia skóry twarzy,  całego ciała, a nawet włosów. Bez agresywnych substancji myjących, bez toksyn, bez niepotrzebnych substancji zapachowych.

Aby przygotować glinkę w ilości odpowiedniej do umycia  twarzy,  do miseczki wsypujemy dwie miarki glinki i zalewamy czterema miarkami ciepłej wody. Nie mieszamy, pozwalamy glince schładzać się i moczyć. Glinka Ghassoul posiada wysoką zdolność absorpcji, w ten sposób dajemy jej czas na to, aby  się rozpulchniła i  zwiększyła swoją objętość. Powstałe „błoto” rozprowadzamy na twarzy. Glinka daje przyjemny, chłodzący efekt. Pozostawiamy na  chwilę (do kilku minut), a następnie zwilżonymi dłońmi masujemy – dzięki minimalnie wyczuwalnym drobinkom otrzymamy bardzo delikatne złuszczanie martwego naskórka. Spłukujemy letnią wodą. Najfajniejsze w myciu twarzy glinką jest to, że zabieg nie narusza bariery ochronnej skóry, nie wysusza, a zmywając glinkę czujemy jak zostawia delikatny film ochronny.

 Efekty:

– głębokie oczyszczenie z toksyn, zanieczyszczeń, sebum

– zrównoważenie skóry, zabieg przeciwtrądzikowy

– wygładzenie

– zwężenie porów

– nawilżenie

Wiele osób używa glinki Ghassoul jako naturalny, odżywczy szampon. Jest szczególnie skuteczny w przypadku włosów przetłuszczających się, ponieważ odtłuszcza skórę głowy, ale nie wysusza. Wręcz przeciwnie – reguluje wydzielanie sebum, łagodzi problemy z łupieżem i podrażnieniami. Stosowanie glinki zamiast konwencjonalnego szamponu może okazać się idealnym rozwiązaniem jeśli próbujemy ograniczyć ilość toksyn w pielęgnacji.

Aby umyć średniej długości włosy wcale nie potrzebujemy ogromnej ilości glinki – wystarczą dwie łyżeczki z taką ilością wody, aby powstała pasta nie była zbyt gęsta, tak aby łatwo można było ją rozprowadzić. Glinkę pozostawiamy na głowie przez 5 minut, po czym spłukujemy. Myjąc włosy glinką regularnie, zaobserwujesz zmniejszenie przetłuszczania się skóry głowy, mięsistość i pogrubienie włosów.

 

Justyna, Warsztat Piękna