Holistyczna inspiracja – Susanne Kaufmann.

Marki takie jak Susanne Kaufmann to pionierzy na terytorium kosmetyków naturalnych. Dla jej założycielki oznacza to jednak coś więcej niż tylko tworzenie skutecznych produktów,  to styl życia. Nie tylko jej linia kosmetyczna Susanne Kaufmann, ale także sama Susanne często pojawia się w międzynarodowych mediach. Opinie Susann jako eksperta w pielęgnacji oraz jej wieloletnie doświadczenie jako przedsiębiorcy interesuje i inspiruje kobiety na całym świecie.

Już jako mała dziewczynka uczyła się od swojej babci o całej mocy piękna i odnowy biologicznej, jakie można znaleźć w naturalnej florze i faunie dookoła nas. Jako 22 – latka rozpoczęła prowadzenie rodzinnego biznesu – Hotelu Bezau w austriackich Alpach, na własną rękę. Hotel, a potem sąsiednie SPA stały się kolebką marki Kaufmann, która już od piętnastu lat produkuje naturalną pielęgnację skóry.

Coraz więcej konsumentów odrzuca kosmetyki wypełnione substancjami chemicznymi wybierając  alternatywę opartą na roślinach. To trend, który według ekspertów może na dobre zmienić przemysł kosmetyczny. Konsumenci dbający o zdrowie są szczególnie przekonani do produktów kosmetycznych, które są naturalne, organiczne i świeże, odzwierciedlając przejście na „zieloną pielęgnację” . Korzystają z tego producenci, których składy nie do końca mieszczą się w ramach zdrowej i bezpiecznej formuły.

„Temat dotyczący zrównoważonego rozwoju istnieje u nas od zawsze, ale nie można grać kartą zrównoważonego rozwoju przez cały czas”. Nie można żartować z młodszych pokoleń ”- mówi Susanne . „Dzięki digitalizacji każdy wie co robisz i jak to robisz. Czy wierzysz w certyfikaty? Cóż, moje pokolenie nauczyło się, ale ludzie nie muszą już tego robić, po prostu korzystają z Google i przekonują się sami ”. Zdaniem Susanne, marki muszą traktować zrównoważony rozwój o wiele bardziej poważnie: „Jeśli naprawdę ci na tym zależy nie możesz po prostu mówić o zrównoważonej produkcji lub naturalnych składnikach,  musisz tym żyć, musisz to pokazać i musisz wierzyć w to, co mówisz. ” Dla Susanne koncepcja pielęgnacji to wybór stylu życia, koncentrując się raczej na profilaktyce niż tylko na kosmetykach. „Przekładamy uzdrawiające moce natury na bardzo holistyczne podejście, na coś, co oznacza dbanie o siebie i sposób na uzyskanie zdrowia, pięknie wyglądającej skóry i jednocześnie zdrowego ducha. ”

Naturalne składniki w pielęgnacji skóry Susanne Kaufmann są bogate w  witaminy, przeciwutleniacze, enzymy i inne substancje, które pochodzą z naturalnych źródeł i pełnią rolę najważniejszych substancji aktywnych, a więc poprawiają stan skóry. Dzieje się to za sprawą  mięzdzy innymi ektoiny, bioflawonoidów, rozmarynu, białego łubinu czy czarnego bzu – składników, które są całkowicie biodegradowalne i łatwo wchłaniane przez naszą skórę. Aby zachować silne bioaktywne właściwości ekstraktów roślinnych, zespół Susanne Kaufmann stosuje ekstrakcję na zimno, technologię, która pomija rozpuszczalniki i wymaga jedynie niskich temperatur. Jak zauważa Susanne Kaufmann, „konsumenci i firmy detaliczne zaczynają rozumieć, że kosmetyki naturalne mogą zrobić więcej niż tylko nas rozpieszczać. Są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o działanie przeciwstarzeniowe, problemy skórne i wzmacniają zdolność skóry do zwalczania stresu środowiskowego. ”

„Jesteśmy głęboko zakorzenieni w tradycyjnych metodach, ale bardzo otwarci i chętni do wspólnego tworzenia rzeczy, które są najnowocześniejsze”.

Kosmetyki Susanne Kaufmann znajdziesz w Warsztacie Piękna tutaj….

 

Opracowanie: Justyna, Warsztat Piękna