Najlepsze serum z witaminą C?

Witamina C w pielęgnacji to składnik wielozadaniowy, a lista jej zasług dla skóry jest długa. Wybierając serum z witaminą C najczęściej liczymy na: wyrównanie kolorytu, rozjaśnienie przebarwień, działanie naprawcze, odmłodzenie całej twarzy dzięki zwiększonej produkcji kolagenu i ochronę przed stresem oksydacyjnym. Efekt uboczny to piękne, zdrowe rozświetlenie skóry. Witaminę C w dużej mierze lubimy także za brak skutków ubocznych w postaci silnych podrażnień czy wysuszenia cery w czasie kuracji. 

Oczekując jak najlepszych rezultatów, warto pamiętać, że nie każde serum z witaminą C jest sobie równe. Co w takim razie może mieć wpływ na skuteczność preparatu? Przede wszystkim postać, w jakiej witamina C została zastosowana w produkcie. Ale to nie wszystko. Dużą rolę odgrywają także inne składniki, jakie razem z witaminą C znalazły się w formule kosmetyku, a ze względu na niską stabilność przeciwutleniacza, na skuteczności serum może zaważyć nawet rodzaj opakowania. 

Jak wybrać serum z witaminą C?

W kosmetykach występują różne formy witaminy C, np. fosforan magnezowy askorbylu czy palmitynian askorbylu, ale ta najbardziej pożądana to kwas askorbinowy, który jest najskuteczniejszy i wykazuje najwyższy stopień wchłanialności. Ze względu na jego niestabilność w najczystszej postaci, kwas askorbinowy powinien zostać połączony z innymi składnikami np. witaminą E i kwasem ferulowym. Dlaczego? Witamina E doskonale stabilizuje witaminę C, zapewniając też maksymalną ochronę antyoksydacyjną. Dodatkowo, aby skóra była w stanie jak najlepiej wchłonąć witaminę C, preparat musi mieć kwaśne pH. Dlatego dobrze, jeśli w serum znajduje się kwas ferulowy – obniży on poziom pH, a Twoja skóra lepiej przyswoi przeciwutleniacz. 

Najlepiej wybrać formułę bez silikonów, sztucznych substancji zapachowych, barwników i konserwantów. Upewnij się też, że witamina C znajduje się gdzieś na szczycie etykiety, najlepiej jako jeden z trzech –  pięciu pierwszych składników. 

Ze względu na niską stabilność witaminy C, ważny jest dobór opakowania. Wystawienie serum na działanie powietrza, światła i ciepła może spowodować degradację cennego przeciwutleniacza. Szukaj więc produktu, który został opakowany w butelkę z ciemnego szkła, z pipetą. Niektórzy producenci sugerują przechowywanie produktu w lodówce, aby przedłużyć jego trwałość.

Rano czy wieczorem?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy najlepiej stosować serum  z witaminą C, odpowiedź brzmi – zarówno rano, jak i wieczorem, po oczyszczeniu i tonizacji. Ze względu na to, że witamina C zapewnia ochronę przed czynnikami, które powodują stres skóry, takimi jak: zanieczyszczenia, promienie UV i wolne rodniki – poranne stosowanie serum antyoksydacyjnego wydaje się być najlepszą drogą, aby w pełni wykorzystać cenne działanie. 

Chociaż witamina C nie zastąpi ochrony przeciwsłonecznej, stosowana wraz z filtrem UV, zwiększy ochronę cery przed uszkodzeniami. To ważne, bo skóra każdego dnia ma kontakt zanieczyszczeniami takimi jak: spaliny samochodowe, dym papierosowy i wszechobecne chemikalia. 

Jeśli nie stosujesz (lub robisz sobie przerwę) od produktów z kwasami czy retinolem, serum z witaminą C sprawdzi się także na noc, ponieważ delikatnie złuszcza i przyspiesza odnowę komórkową. Aby zmaksymalizować efekt przeciwstarzeniowy, serum stosuj dwa razy dziennie jako intensywną kurację. 

Czy moje serum wciąż jest skuteczne?

Najlepszym wskaźnikiem tego, czy Twoje serum z witaminą C wciąż działa, jest jego kolor. Serum  o najwyższej skuteczności zwykle jest przezroczyste, o lekko białym zabarwieniu. Jeśli formuła stała się żółta, brązowa, pomarańczowa lub przybrała inny nietypowy odcień – oznacza to, że witamina C uległa utlenieniu. 

Aby chronić skuteczność swojego serum z witaminą C, przechowuj je z dala od bezpośredniego światła słonecznego i ciepła. Dodatkowo pamiętaj o dokładnym zakręceniu buteleczki po każdym użyciu, aby zapobiec utlenianiu. 

Intensywne serum z Witaminą C od Nuori

Odżyw swoją skórę dzięki 20-dniowemu kuracji z witaminą C od Nuori. Supreme C Serum Treatment zawiera czysty kwas askorbinowy – jedną z najsilniejszych, bogatych w przeciwutleniacze postaci witaminy C – dzięki temu serum poprawia teksturę i koloryt skóry poprzez neutralizację szkodliwych wolnych rodników, równocześnie przeciwdziała nierównomiernej pigmentacji i wspiera jędrność skóry.

Przed rozpoczęciem kuracji, połącz sproszkowaną witaminę C z serum, energicznie potrząsając fiolką. Serum stosuj rano i wieczorem, każda z dwóch fiolek wystarczy na 10 dni intensywnej kuracji rozjaśniającej i odmładzającej. 

Zobacz produkt: Nuori Supreme C Treatment