Recepta na „dorosły” trądzik?

Według badań, 95% osób w wieku od 11 do 30 lat życia doświadczyło niedoskonałości na swojej twarzy. Większość z nas wierzyło, że ​​w wieku dorosłym nasze nastoletnie problemy ze skórą w magiczny sposób się skończą. Niestety, okazuje się, że trądzik może uprzykrzać nam życie o wiele dłużej – po 20 i 30 – tym roku życia, a nawet po czterdziestce. Czasem niedoskonałości pojawiają się wręcz dopiero w wieku dorosłym i to u osób, które w wielu nastoletnim mogły cieszyć się czystą skórą. 

Dlaczego tak się dzieje?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Trądzik na dorosłej skórze może mieć wiele przyczyn, takich jak: hormony i genetyka, wysoki poziom stresu, niezdrowa dieta, zachwiana równowaga flory bakteryjnej jelit i wszechobecne zanieczyszczenia. Przyczyniają się do tego także złe nawyki pielęgnacji skóry, takie jak: częste dotykanie twarzy, niedokładne zmywanie makijażu przed snem, niewystarczająco częste pranie poszewek na poduszki i źle dobrany preparat oczyszczający do twarzy. Wszystkie te rzeczy powodują gromadzenie się bakterii na skórze, blokując pory i wpływając negatywnie na ogólne zdrowie skóry.

Rutyna pielęgnacyjna anti – blemish

Trzymanie się określonej rutyny pielęgnacji skóry, której celem jest zwalczania wyprysków na dorosłej skórze, naprawdę zrobi ogromną różnicę. Ważne jest, aby mieć ustalony plan, ale nie nadużywać produktów, ponieważ może to spowodować zaburzenia równowagi pH skóry oraz naruszenie bariery ochronnej i być przyczyną dalszych problemów z powstawaniem niedoskonałości.

Jeśli masz dość produktów, które nie pomagają Twojej skórze, postaw na kosmetyki, które  powstały specjalnie po to, aby rozwiązać problem niedoskonałości u osób dorosłych. Dzięki intensywnej Formule 47, seria Anti Blemish nie tylko łagodzi podrażnioną i wymagającą regeneracji skórę, ale jednocześnie zmniejsza przebarwienia i stany zapalne, leczy blizny, pozostawia skórę jędrną i rozjaśnioną. 

Przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie

Przez wieki, srebro było stosowane na całym świecie jako środek antyseptyczny i przeciwzapalny, a starożytni Grecy, Rzymianie i Egipcjanie stosowali je miejscowo w leczeniu infekcji. Dziś,  kosmetyki ze srebrem są bardzo dobrze oceniane przez klientów borykających się z problemem trądziku. Formuła 47, w którą wyposażone zostały produkty 47 Skin jest wyjątkowa, ponieważ dzięki unikalnej mieszance srebra z chitosanem staje się mukoadhezyjna. Oznacza to, że Formuła 47 jest w stanie dostarczyć srebro bezpośrednio do korzenia bakterii, aby ostatecznie ją  unieszkodliwić i usunąć ze skóry. Klinicznie udowodniono, srebrny chitozan ma 100% wskaźnik zabijania bakterii. To czyni Formułę 47 kluczowym składnikiem w walce ze stanem zapalnym, wysypem niedoskonałości, zanieczyszczonymi porami i zaskórnikami. 

Na przebarwienia i blizny

Udowodniono, że „Formula 47” ma zdolność do rozjaśniania przebarwień i redukcji blizn. Aktywne właściwości chitozanu potrafią ograniczyć produkcję melaniny – pigmentu, który nadaje skórze jej kolor, a także stymulują ją do szybszego wytwarzania nowych komórek. Oznacza to, że Twoja skóra pozbywa się warstwy martwych komórek, dzięki temu cera jest jaśniejsza, o wyrównanym kolorycie, a przebarwienia stają się coraz bledsze. 

Ciekawostka: chitozan jest powszechnie stosowany przez lekarzy w celu przyspieszenia procesu gojenia się ran. Zwiększając produkcję nowych komórek skóry, chitozan w połączeniu ze srebrem, jest w stanie radykalnie przyspieszyć tempo regeneracji skóry. 

Nawodnienie skóry

Skóra trądzikowa oprócz substancji redukujących niedoskonałości, wymaga dobrego nawilżenia. Bardzo często jest wrażliwa, bywa „zaogniona” i łatwo ją podrażnić. Seria Anti – Blemish od 47 Skin  wspiera barierę ochronną skóry, aby stała się odporna na czynniki zewnętrzne. Będzie pomocna także w przypadku TEWL, czyli ucieczki wody ze skóry, bo stymuluje naturalną produkcję kwasu hialuronowego w naszej skórze. W jaki sposób? Większość kosmetyków na rynku zawiera gotowy kwas hialuronowy, który wiąże cząsteczki wody w naszej skórze. Formuła 47 zawiera elementy budulcowe kwasu hialuronowego, które skutecznie przenikają przez warstwy skóry i wspomagają ją w uzupełnianiu niedoborów własnego kwasu hialuronowego – naturalnie!

Minimalistyczna pielęgnacja na „dorosły” trądzik:

Anti – Blemish Scar & Repair Everyday Cleanser

Wielozadaniowy produkt, który łagodnie, a zarazem głęboko oczyszcza skórę. Odświeża, pozbywa się ze skóry codziennych zanieczyszczeń i wspomaga niwelowanie trądziku. 

Anti Blemish Scar & Repair Serum

Serum przeciw niedoskonałościom, które łagodzi stan zapalny, działa antybakteryjnie i przyspiesza przemianę komórkową. Leczy i działa naprawczo na blizny, pozostawiając skórę rozjaśnioną, z wyrównanym kolorytem, 

Anti Blemish Scar & Repair Intensive Treatment Silver Mask

Maska peel – off do zadań specjalnych. Intensywna kuracja ze srebrem, która przyspieszy leczenie skóry z trądzikiem. Działa relaksująco i kojąco na skórę, która po każdym zabiegu staje się gładka, miękka i promienna.